styl 2021


Dámska módna konfekcia jeseň a zima 2020/21 

0.jpg

Už dávno sú preč časy, kedy si móda diktovala pevne stanovené požiadavky na všetko - na farby, vzory, strihy, detaily. Aby sme jej nekrivdili, požiadavky boli dané dobou a vývojom, námetov bolo vždy viac a uprostred nich možnosť voľby. Potom nastúpila doba chaosu, ktorá je síce niekedy ešte zrejmá, ale konfekčná módna scéna sa už upokojuje.

 

Dnešná dámska móda je nezávislá, oslobodená od diktátu, s možnosťou kombinácií a individuálneho výberu. Nasledujúca zimná sezóna bude v znamení nového feminizmu, ale jeho niekdajšie pravidlá sú pretvorené do súčasných noriem. Je tu zohľadnený súčasný životný štýl, vplyv športov, street štýlové námety a outdoorová aj folklórna tematika. Dôležitým motorom noviniek sú inovované a úplne nové odevné textílie, ktoré spolu s konfekčnými technológiami prináša skôr nevídané spracovateľské možnosti a vďaka tomu nezvyčajné odevy s vynikajúcimi estetickými aj funkčnými vlastnosťami.
Na jesennú a zimnú sezónu 2020/21 bude vytipovaných niekoľko námetov, ktoré zabalia sezónu do nových trendov s možnosťou kombinácií medzi sebou.


OBNOVA
Téma, ktoré objavuje klasickú mestskú módu, čerpá z urbanistických nálad a dáva odevom aj estetické, aj ochranné vlastnosti pre život v meste. Objavia sa tu klasické inšpirácie, street štýlový folklór aj outdoorové nápady. Výsledkom bude hra asociácií súdobého výbušného sveta transformovaného do odevov a odevných oufitov.
Formy budú vertikálne objemné a vrstvené - vrchné dlhé prepásané košele, športové saká s fazónou a sedlami, nakladané vrecká, cípovo geometricky riešené sukne, objemné dlhé nohavice so znateľne zužujúcim sa strihom v dolnej partii. Z farebnej palety dominujú tmavo hnedá a modrá, svetlo sivé odtiene, sýta zelená aj tyrkysová, akcentovou farbou je citrónová žltá.


ROMANTICKÝ UNDERGROUND
Skupina sa zaoberá opätovným súzvukom tela a odevu. Mestský outfit, prirodzená splývavosť a konštrukčné strihové riešenie vyústi do novej formy dámskeho romantizmu.
Saká budú krátke a rovné so zvýraznenou rukávovou hlavicou a koženým lemovaním, strihom tvarované vypasované plášte budú formou podobné krátkym šatám so stojačikom a mnohými gombíkmi, šifónové blúzky sú rozviate a vyčnievajú ako romantická ozdoba z vonkajšieho odevu. Nohavice sú rovné, skrátené, jeans typy sa objavia v nových formách. Dôležitými farbami bude bordó a čierna v kombinácii s bielou a indigovou  modrou.


NEO KLASIKA
Každodenné klasické námety sú transformované do odevov so sexi nábojom nového street štýlu, ktorý má lineárne mäkké, jemné, zmyselné línie oslobodené od štandardných stereotypov.
Skrátené široké nohavice sa striedajú s úzkymi dlhými nohavicami napríklad aj s výraznou manžetou. Krátke rovné kabátiky majú zvýraznenú ramennú partiu, saká sú rovné a dlhé, s pánskym strihom a fazónou, ktoré sa objavia aj u dlhých plášťov. Farebné odtiene sa pohybujú okolo béžových, khaki zelených, modrosivých odtieňov a kombinačných čiernych a bielych tónov.


KREATÍVNY MIX
Štíhle komplety plné strihových nápadov rešpektujú dámsku siluetu,  využívajú množstvo iskrivých efektov a demonštrujú možnosti dámskeho extravagantného vzhľadu, kedy deň a noc stráca svoje hranice.
Novými typmi budú prepásané mini šaty s texturizáciou do vysokého pásu doplnené dlhým sakom s predĺženým zadným dielom a výraznou fazónou v lesklom vypracovaní alebo veľmi štíhly nohavicový kostým s priliehavými nohavicami a skráteným dvojradovo zapínaným sakom, s lesklým prúžkom a so širšou fazónou. Farby sú temné - čierna, tmavo modrá, fialová, často doplnené o ostrú cyklámenovo-ružovú a s trblietavými či svetelnými efektmi.


FOLKLÓR
Odvážna multifunkčná téma inšpirovaná etnickými námetmi z rôznych kútov sveta vytvára farebnú a skladobnú mozaiku outfitov bez obmedzenia. Rôznorodé formy, vrstvenie, skladby vzorov a farieb sú vrstvené do odvážnych outfitov, ktoré odrážajú  kozmopolitné nálady súčasnosti i budúcnosti.

 

D-club, Foto- John Phillips/Getty Images for MBFW Berlin - Neonyt Fashion Show, Giovanni Gianonni - Pitti Uomo, Paris Fashion Week - Kristy Sparow/Getty Images pre  Li-Ning a Les Benjamins, Vald Agency/Henrik Vibskov , GCM Group/Dandy Hendrata - Getty Images, Pitti Uomo/K-way

CottoninkCottoninkHenrik VibskovHenrik VibskovLes BenjaminsLes BenjaminsLes BenjaminsLi-NingK-wayStafano Pilati - Random IdentitiesStafano Pilati - Random Identitiesvesta Scoop, top  Falke, bunda a sukňa  Sandermann, legíny a rukavice Falke  - MBFW Berlínkabát  Miomartha - MBFW Berlíntop a sukňa  Esther Perbandt - MBFW Berlinbunda Klaettermusen, pončo Worldpearlslove, leginy  Mandala, klobúk y Afterlife Project / Mama Tierra -  MBFW Berlinsako  Aftermarch, top Recto Verso, nohavice Brachmann, čiapka Spatz Hutdesign - MBFW Berlinbunda a nohavice  Rhuuma, blúzka  Anna Fiedler, vesta Arys - MBFW Berlinsako Vintage, tričko a sukňa Armadangels, bunda National Geographic - MBFW Berlin

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly