Expo riva 2020


Fashion2days představí modely z ubrusů i papíru 

Petr Kalouda

Dva dny plné módních přehlídek nabídne nová akce Fashion2days, která se uskuteční 22. a 23. srpna na brněnském výstavišti. Návštěvníci se mohou těšit na kolekce od předních českých návrhářů i od firem, které udávají trendy.

 

Brněnský návrhář Pavel Jevula připravil kolekci, která reflektuje období koronavirové pandemie. „Modely vycházejí z aktivit nestandardní části mého života. Kolekce zahrnuje topy na jógu, běžecké legíny, župany pro sledování seriálů z gauče či bombery," popsal návrhář. Zajímavé jsou i použité materiály, což jsou látky, které zbyly po výrobě roušek. Jevula vdechnul druhý život i ubrusům, ze kterých vytvořil bundy a šaty.

 

Na přehlídkovém mole se objeví i nová kolekce #mysoul #mymind od designérů a životních partnerů alešbáry. Ti tvoří z přírodních materiálů, jako je třeba merino či hedvábná organza. Návštěvníci se mohou těšit i na modely z kolekce LINE Luďka Kellnera. Tu návrhář charakterizuje jako silný vliv temných myšlenek se světlým výhledem do budoucnosti, který končí růžovými sny. „Chybět nebudou ani zajímavé kousky od Ivety Řádkové, Petra Kaloudy či Luďka Hanáka," uvedla mluvčí projektu Dita Brančíková.

 

Známá designerská jména doplní tvorba studentů Střední školy designu a módy Prostějov. Mladí návrháři Filip Koutný, Kateřiná Pevná a Linda Micka vytvořili papírové oděvy na způsob origami. Inspirací jim byla architektura, kterou studovali v rámci výtvarné přípravy.

 

Aktuální kolekce představí i vystavovatelé obchodních dnů STYL a KABO, konkrétně společnosti Fashion M&M, oděvní družstvo MODĚVA KONICE, Ateliér Donát či Level-Pro.

 

Pomyslnou třešničkou na dortu bude v neděli odpoledne přehlídka luxusního spodního prádla značky WERSO od Jiřiny Matoušové.

 

Jednodenní lístek na módní událost Fashion2days stojí sto padesát korun a jde zakoupit pouze u vstupu na výstaviště. Návštěvníci se do pavilonu P, kde se akce koná, dostanou pěšky bránou číslo 7, autem bránou číslo 9. Lidé, kteří mají Klubovou kartu STYL a KABO, se na Fashion2days mohou podívat bezplatně. Více informací zjistí zájemci na www.styl.eu.

 


Program Fashion2days:

 


22. srpna 2020

10.30     STYL SHOW

11.30     DESIGNERS SHOW

13.00     STYL SHOW

14.00     DESIGNERS SHOW

15.00     SŠDAM - škola designu a módy Prostějov

16.00     Luděk Hanák - designer

23. srpna 2020

10.30     STYL SHOW

11.30     DESIGNERS SHOW

13.00     STYL SHOW

14.00     DESIGNERS SHOW

15.30     Werso - Jiřina Matoušová, přehlídka luxusního prádla

 

Werso

z kolekce značky Werso

Aleš Báry

Aleš Báry

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly