styl 2021


Reštart s odvahou a v novom šate 

0.jpg

Miláno, 20.9. - 23.9. 2020

 

Príležitosť pravidelnej prezentácie si v Miláne napriek pomerne zložitému obdobiu nenechala ujsť ani renomovaná výstava koženej galantérie a doplnkov Mipel.  Stoosemnáste vydanie zvučného medzinárodného podujatia v danom sektore muselo síce upraviť strih a rozmery svojho tradičného modelu, ale za všetko hovorí fakt, že má za sebou pozitívne účinkovanie, a to aj vďaka niekoľkým novým aspektom.


 


 

Bilancia konania tejto udalosti, ktorá si zachová visačku odvahy, sa po úspešnej februárovej edícii nemerala návštevnosťou, no kľúčovým a víťazným faktorom bola zomknutosť, iniciatíva a vôľa organizátorov, vystavujúcich i návštevníkov. "Všetkým spomenutým patrí obrovská vďaka. Sme presvedčení, že keď túto krízu definitívne prekonáme, budeme hrdí na to, že sme boli pri tak mimoriadnej udalosti a prispeli k reštartu celého systému," vyjadril sa Danny D'Alessandro, generálny riaditeľ Mipelu.

To, že práve Taliansko prejavilo snahu potvrdiť svoje silné postavenie a schopnosti v tomto sektore, napriek neľahkým predchádzajúcim mesiacom v krajine nezaváhalo a podujatie sa vrátilo na scénu v pravidelnom termíne, potvrdil aj Franco Gabbrielli, prezident Mipelu: "Chceli sme preukázať predovšetkým poriadnu dávku zodpovednosti smerom k celému sektoru a k Made in Italy, vo vzťahu k vystavovateľom, ktorí dlhodobo verili v Mipel a ktorí sa stali jeho súčasťou. Boli sme medzi prvými, ktorí sa prezentovali fyzicky organizovanou výstavou a sme naozaj radi, že sme úspešne zvládli túto skúšku. Mipel dokumentoval schopnosť Talianska vrátiť sa do normálneho kolobehu aj rešpektovaním potrebných pravidiel a bezpečnosti všetkých."

Deväťdesiatka zúčastnených vystavovateľov našla svoje miesto v novej pozícii v pavilóne 1, kde sa pridružila k jednej z častí zároveň prebiehajúcej výstavy obuvi Micam. Kolekcie modelov v líniách budúcoročnej jari a leta bolo možné obdivovať nielen v individuálnych stánkoch značiek, ale aj v troch špeciálnych zónach.

Nechýbala tradičná Area Trend, kde sa zoskupili prvotné materiály a konečné výrobky, aby spoločne predviedli sezónne trendy. Pri tomto vydaní výstavy odštartovaný projekt Miss Mipel ponúkol 30 vybraným výrobcom realizovať modely tašiek s individuálnym dizajnom a charakteristikami, prezentovaný pod spoločnou značkou Mipel. Súčasťou projektu bolo i aktivovanie platformy B2C a priamy predaj brandu Miss Mipel konečnému zákazníkovi.

Súvislosť s predajom mal aj ďalší inovatívny krok výstavy pod názvom Mipel Digital Trade Show. Založený na virtuálnej báze bude predstavovať pokračovanie fyzickej verzie Mipelu aj po jeho skončení a umožní zúčastneným značkám predlžiť predajnú kampaň až do 15. novembra. Partnerom, ktorého si Mipel zvolil na realizáciu tejto digitálnej formy, je NuORDER (www.nuorder.com), popredná americká platforma elektronického obchodu B2B v sektore módy. Vystavovatelia budú môcť v záujme nárastu predaja využiť marketingové nástroje ako sú napríklad digitálne katalógy, 360° obrázky a virtuálny showroom. „Veľmi nás teší, že sme mohli uzavrieť partnerstvo s lídrom v priemysle koženého tovaru a doplnkov a spoločne spustiť prvý digitálny obchodný veľtrh MIPEL," uviedol Heath Wells, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti NuORDER, a dodal: "Vynasnažíime sa sprístupniť celý potenciál a možnosti, ktoré platforma poskytuje v súvislosti s viditeľnosťou značky a zvyšovaním predaja globálnej siete spoločnosti Mipel."

Našej pozornosti pri návšteve výstavy neušiel predstavený projekt Italian Startup, zameraný na tvorbu mladých návrhárov a tiež zóna Mipel Square, v ktorej prebehli semináre a prednášky. Zaujalo nás vystúpenie Marca Criscia z Módneho inštitútu Polimoda vo Florencii. Popri analýze súčasného stavu v sektore, jeho perspektívach a možnostiach, upozornil na hodnotové piliere, ktoré by sa mali stať základom úspešného obchodu v budúcnosti, a ktoré si bude vyžadovať trh:

1. Transparentnosť a otvorenosť spoločností súvisiacej s ich pravým prezentovaním sa a čestným konaním, napríklad v prípade udržateľných materiálov, ktoré bude potrebné nielen propagovať, ale ich aj vo výrobe využívať.

2. Lojálnosť ku klientovi prejavenú nielen formou vysielania odkazov a zámerov, ale najmä v ich dodržiavaní.

3. Spoluprácu a snahu nekonať individuálne, ale vytvárať si sieť partnerov a deliť sa o poznatky a skúsenosti.

            Mipel uviedol do pozornosti aj výsledky sektoru koženej galantérie v Taliansku za prvý semester roku 2020. Podľa očakávaní došlo v tomto k výrazným poklesom, v obrate -43,2% a v exporte - 31%. Spomedzi 25 čelných odberateľov výrobkov Made in Italy iba dve krajiny zaznamenali nárast v dovoze, a to Poľsko (+6,8%) a Južná Kórea (+1,1%).

            Prezentovať sa v súčasných podmienkach v čo najlepšej forme a vyslať hneď niekoľko pozitívnych znamení určite nebolo jednoduché, ale možno konštatovať, že Mipel nesklamal. Uvidíme, či nastávajúce mesiace udržia sektor v potrebnom zdraví a najbližšiemu vydaniu výstavy, naplánovanému na 21.- 24. februára 2021, sa podarí vrátiť v tej najsvetlejšej optike.   

 

MOK, foto: MIPEL

Talk Mipel_La Pelletteria guarda al futuro_03.jpgMIPEL 118_MISS MIPEL (6).jpgMIPEL 118_MISS MIPEL (4).jpgMIPEL 118_AREA TREND (4).jpgMIPEL 118_11.jpgMIPEL 118_08.jpg

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly