styl 2021


Spoločne tým istým smerom s entuziazmom 

0.jpg

Miláno, 20.9. - 23.9. 2020

 

Sektor obuvi sa mohol v septembri opätovne upriamiť na tradičnú  medzinárodnú výstavu Micam v Miláne. Po lockdowne a hluchom období v globálnom priemysle, išlo o vôbec prvé podujatie tohto druhu a rozmerov, ktoré sa uskutočnilo na výstavisku v severotalianskej metropole. Napriek tomu nebolo na scéne samotné. Sekundovali mu i výstava koženej galantérie a doplnkov Mipel, salón haut-à-porter TheOneMilano Special, zastrešený Micamom, Homi Fashion&Jewels, výstava zameraná na bižutériu a módne doplnky a A New Point of View, špeciálny formát výstavy exkluzívnych polotovarov z kože Lineapelle.

 

Viac ako 16 000 obchodníkov zavítalo na tieto podujatia, pričom 25% z nich prišlo  zo zahraničia. Výrazný záujem bolo badať medzi zástupcami zo Švajčiarska, Nemecka a Francúzska. Hashtag #strongertogether, ktorý aj Micam použil ako ústredný motív, mal právom svoje opodstatnenie. "Toto vydanie bezpochyby znamenalo znovuzrodenie biznisu a dokázalo sa synergicky skĺbiť s ostatnými exhibíciami. Bohužiaľ, osobne sme sa dotkli problémov spôsobených aktuálnou pandémiou. Vieme, že ešte nemáme vyhraté, ale sme pozitívne naladení a budeme sa naďalej snažiť vytvárať príležitosti pre jednotlivé subjekty v našom sektore. Sme presvedčení, že z danej situácie môžeme úspešne vyjsť len vtedy, ak budeme jeden tím a pôjdeme tým istým smerom. Módny priemysel v poslednom období utŕžil dosť silné rany, aj čo sa týka vývozu. Podujatia ako to naše musia slúžiť nielen na konkretizáciu obchodov, ale byť i nenahraditeľným prostriedkom pre viditeľnosť výrobkov na medzinárodnej scéne," vyjadril sa Siro Badon, prezident Micamu.

V piatich pavilónoch sa kde tu síce objavilo prázdne miesto z dôvodu absencie pôvodne prihlásených vystavovateľov, ktorým usporiadateľ umožnil odvolať svoju účasť 24 hodín pred začiatkom podujatia, ale aj tak bolo možné obdivovať päťstovku značiek. Exkluzívna obuv sa predstavila v zóne Premium. Pozornosť si vyžiadala časť venovaná kolekciám 12-tich mladých talentov, ktorí sa stali súčasť pravidelného konceptu Emerging Designers. Nechýbalo ani laboratórium nápadov zamerané na inovácie Micam X. Podujatia a prednášky v jeho rámci nadviazali na témy načrtnuté pri februárovom vydaní výstavy: Maloobchod budúcnosti, Udržateľnosť, Trendy a materiály, Dedičstvo a budúcnosť.

Osláviť okrúhliny v podobe 90-tej edície si Micam predstavoval určite inak. V daných podmienkach i okolnostiach sa i tak zapíše do histórie hrubými písmenami. Určite tomu napomôže i fakt, že podobne ako Mipel sa zatvorením jeho brán podujatie neskončilo a prezentácia a aktívny predaj sortimentu vystavovateľov bude pokračovať vďaka platforme NuORDER virtuálnym predajom MICAM Milano Digital Show.

 

Pri našej návšteve Micamu sme vyspovedali niektorých vystavovateľov a prinášame ich vyjadrenia:

 

            Iwona Jadczak, riaditeľka filiály Analpa Poľsko zastrešujúca britskú značku Kéddo:

            "Nemali sme minimálne pochybnosti o tom, či na výstavu prísť alebo nie. V podstate sme nepozastavili našu výrobu a z toho dôvodu sme tu mohli prezentovať kolekcie na nasledujúcu jar a leto. Neľutujeme, že sme sa zúčastnili."

 

            Onno Mallant, obchodný zástupca austrálskej značky dámskej obuvi FRANKiE4, zodpovedný za Holandsko, Nemecko a Belgicko:

            "Potešila nás veľmi dobrá pozícia nášho stánku, vďaka ktorej sme naozaj nemali núdzu o návštevníkov. Určite ich tentokrát bolo menej v porovnaní s predchádzajúcimi vydaniami, ale vypozorovali sme u všetkých, ktorí k nám zavítali, že prišli naozaj s reálnymi zámermi. "

 

            Clément Martin, obchodný riaditeľ marockého brandu Contre-Allée, ktorého dizajnér Marouane Haial bol vybraný medzi 12 vystavujúcich mladých talentov v rámci projektu Emerging Designers:

            "Sme veľmi radi, že sme tu mohli byť, lepšie sa zviditeľniť a prezentovať naše výrobky. Ponúkame obuv s textilným vláknom rafia, ktoré pochádza z Madagaskaru. Pri využití takéhoto špecifického materiálu je o to viac dôležité, aby výrobky z neho boli predvedené naživo, aby si ich zákazník vyskúšal a otestoval ich pružnosť, pohodlnosť a ostatné kvality. Z tohto dôvodu sme viac naklonení k podujatiam ako je Micam, kde dochádza k priamym stretnutiam. Máme už stabilných obchodných partnerov, 70% z nich pochádza z Japonska a náš sortiment ponúkame aj prostredníctvom partnerov v Európe, ale zavítali sme sem aj so stratégiou rozšíriť sieť našich klientov. Myslíme si, že v tomto tak zvláštnom i neľahkom momente je potrebné preukázať ešte viac energie a plánov. Stretli sme tu veľmi veľa zaujímavých ľudí, získali kopec nových kontaktov, poučili sa a užili sme si i vzájomnú konfrontáciu s našou konkurenciou."

MOK, foto: MICAM

020.jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly