styl 2021


Viditeľná podpora a snaha posunúť módu vpred 

0.jpg

Miláno, 24.9. - 27.9. 2020

 

Neľahká situácia vo svete, dotýkajúca sa i sektoru módy, neodradila organizátorov sálonu dámskych odevov a doplnkov White zrealizovať ho a prezentovať tak potrebné signály odvahy a vitality. Podujatie sa uskutočnilo v druhej polovici septembra, v čase Milánskeho týždňa módy, a tentokrát sa zlúčilo i s mladou a revolučnou výstavou Wsm  Fashion Reboot, zameranou na výskum a inovácie. Išlo o mimoriadne vydanie, ktorému sa podarilo preukázať odolnosť jednotlivých spoločností a ponúknuť riešenia a nové projekty na spustenie hospodárskeho oživenia. Na salóne White vystavovalo viac ako 200 fyzicky prítomných značiek a ďalších 140 predstavilo svoj sortiment prostredníctvom virtuálnej B2B Marketplace platformy. Kolekcie na nasledujúcu jar a leto si prišlo pozrieť 5000 návštevníkov, vo veľkej miere z Talianska, ale nechýbali ani zástupcovia zo zahraničia. Veľmi úspešný ohlas mala aj digitálna platforma, ktorá umožnila prenos 40 prezentácií a zaznamenala 550 000 zhliadnutí v širokom medzinárodnom rozpätí.

 

 

 

 

Salón zhromaždil viaceré druhy výrobkov - odevy, obuv, koženú galantériu, klobúky, okuliare a iné, ktoré v jednotlivých kolekciách reprezentovali hneď niekoľko štýlov a tendencií. Klasika sa stretla s modernou, elegancia s extravaganciou a nechýbala ani udržateľná móda. Špeciálnym hosťom bola domáca značka Vièn, čerpajúca inšpiráciu z tradícií juhotalianského regiónu Apúlia a zároveň zlučujúca viaceré rozdielne štýly a kultúry. Romantika ako silný výrazový prostriedok žien zasa dominovala v kolekciách izraelského brandu Sabina Musayev, vyhláseného za Special Project@White. Upcycling predviedla vo svojej kolekcii mladá návrhárka Yekaterina Ivankova z Kazachstanu ako Special Designer salónu.

            Výstava Wsm Fashion Reboot sa pri tomto vydaní musela uspokojiť so svojou  zredukovanou formou a deliť sa o pozornosť s White, ale mala opäť dôležitý účel. Workshopy a prednášky sa venovali horúcim témam a potrebám maloobchodníkov. Popritom priblížili moderné koncepcie fungovania obchodov a ich estetický vzhľad v budúcnosti. Pozoruhodnou bola i výstava Zdravie v móde, ktorá chcela poukázať na konkrétnych príkladoch, ako odevy dokážu odolávať vírusom a baktériam.  

            Medzi inicatívy v rámci White, ktoré si zaslúžia byť spomenuté, sa zaradil aj projekt Milano Loves Italy. Tento sa zrodil z kolaborácie organizátorov salónu White a novo vzniknutej asociácie Best Showroom, združujúcej 50 prestížnych milánskych obchodov. Snahou projektu bolo vytvoriť externú formu salónu, teda pridružiť k nemu aj obchody nachádzajúce sa priamo na pôde Milána. K uľahčeniu mobility návštevníkov dopomohli organizátori poskytnutím služobných vozidiel. Oceniteľným ústretovým krokom bola aj redukcia 30% z účastníckeho poplatku na salóne. Čo tento znamenal a potvrdil pre samotných vystavovateľov, približujeme prostredníctvom svedectiev niektorých z nich:

 

            Alberto Fiumi (talianska značka obuvi Barracuda): "Nechceli sme v žiadnom pripade na salóne, ktorý nám poskytuje ideálnu formu prezentácie a komunikácie, práve v tomto tak citlivom období chýbať. Považovali sme to za dôležité a istým spôsobom i nevyhnutné. Organizátori odviedli aj tentokrát veľmi dobrú prácu. Prišli sme s veľkým nadšením a predviedli kolekciu, ktorá znamená kompletný restyling našej filozofie a línií. Aj materiálovo sme sa prispôsobili najaktuálnejším potrebám. Potešil nás záujem talianskych obchodníkov, ale aj účasť návštevníkov zo zahraničia, ktorí zavítali do nášho stánku."

 

            Davide Bozzi (španielska značka odevov Surkana): "Boli sme jeden z mála zahraničných zástupcov na tomto podujatí. Nebolo to ľahké rozhodnutie, či prísť. Situácia v módnom priemysle v Španielsku je dramatická. Aj to nás presvedčilo, že je potrebné byť aktívny i na medzinárodných trhoch. Nie je to to tradičné White, na ktoré sme zvyknutí, ale organizátorom sme vďační za ich úsile. Prežívame netradičné obdobie, v ktorom je potrebné prispôsobiť nároky, požiadavky a zmeniť mentalitu. Zostávame optimisti do budúcnosti."

 

            Zástupcovia talianskej značky dámskej módy Vìen: "Snažiili sme sa sem priniesť to najlepšie a najaktuálnejšie, čo reprezentuje našu filozofiu. Staviame vo veľkej miere na dôkladnom výbere a výskume používaných materiálov, avantgarde a postmoderne. Verime v znovuzrodenie. Mohli sme tu sledovat dosť vysoky záujem o naše výrobky, ktoré boli pozitívne prijaté."

 

            Francesca Bellavita, (talianska značka obuvi Francesca Bellavita): "Boli sme veľmi spokojní s našou účasťou. Neprišli sme s očakávaniami uzavrieť obchody za každú cenu.  Dôležitá bola pre nás viditeľnosť a hlavne možnosť zmapovať reálnu situáciu a očakávania prostredníctvom priameho kontaktu s obchodníkmi, ale aj konfrontáciou s ostatnými vystavovateľmi. Sme mladá značka, ktorá je na trhu len tri roky, staviame výlučne na výrobe Made in Italy. Teší nás, že záujem o naše vyrobky je veľký a máme zákazníkov aj v Japonsku. Zostávame pozitívne naladení čo sa týka budúcnosti našej značky a aj módneho priemyslu."

MOK, FOTO: ARCHÍV AUTORA

IMG_3988.jpg 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly