styl 2021


Kožená galantéria na jar a leto 2021 

0.jpg

Hoci sa pôvod kabeliek vzťahuje výhradne na pánov, ktorým v prvopočiatkoch slúžili ako doplnky na uloženie mincí alebo drobných cenností, dnes sú v oveľa väčšej miere nevyhnutnosťou pre jemné pohlavie. Odrzkadľujú svoje nositeľky, vo vnútri uchovávajú ich tajomný svet a navonok odkrývajú ich štýl a charakter. Bez kabeliek je takmer nemožné predstaviť si dokonalý vzhľad. Najbližšia sezóna jar/leto 2021 bude určite veľmi vítaná, pretože ponúkne v tomto segmente skutočne nemalé možnosti a variácie.

 

V prvom rade prehovorí originálnosť rôznorodých podôb. Veľkosť nebude limitovaná a zájde dokonca do extrémov. Teplejšie mesiace s radosťou uvítajú jemné pastelové farby, ale taktiež živšie a pestrejšie potlače. Štýlovo bude prevládať retro-tendencia. Elegantné tvary bez zbytočných dekorácií sa predvedú v mini taštičkách určených na nosenie v rukách, medzi ktorými budú neprehliadnuteľné micro hobo verzie v intenzívnych vitamínových zafarbeniach. V podobných veľkostiach sa objavia aj kufríkové a clutch alternatívy. Avšak ani v týchto prípadoch nepôjde o najmenšie možnosti, pretože budeme svedkom zrodenia sa takpovediac šperkových taštičiek. Horúcou novinkou, ktorá sa pravdepodobne bude v teplých mesiacoch tešiť nemalej obľube, budú kabelky  pripomínajúce drobné peňaženky alebo púzdra, zavesené ako prívesky na retiazkach na krk, na náramkoch alebo na opaskoch. V protiklade, i nadrozmerné tašky v netradičných materiáloch, plátne, či dokonca v patchworkovej riflovine si získajú veľké sympatie a narastú na objemoch až do veľkostí XXL. Okrášlia sa rôznymi dekoratívnymi prvkami, ako napríklad sponami a výraznými ramennými popruhmi. Podobne aj spojkové kabelky pod pazuchu budú nasledovať líniu nadrozmernosti, čo evidentne dokazuje potrebu väčšieho úložného priestoru i na vyššou eleganciou oklincované príležitosti. Nákupné tašky sa vyzdobia strapcami a vďaka farebným prírodnym materiálom sa z nich stanú ideáne doplnky na dlhé dni. Typický charakter letných mesiacov znásobia slama a rafia, do ktorých sa zaodejú prútené koše a vedierkové tašky na voľný čas. Zásluhou kože, či už vo verzii do ruky alebo na plece, sa vedierka premenia na pôvabnú alternatívu vhodnú do mesta i na slávnostné okamihy. Ako v predchádzajúcich sezónach, tak i teraz sa oprášia niektoré staré modely, evokujúce romantiku a návrat do mladosti. Ručne pletené a macramé verzie budú v tomto prípade hrať prím. Účelom tašiek budúcoročného jara a leta nebude iba tajiť, ale aj odkrývať, hlavne v momentoch voľného času a dovoleniek. O to sa postarajú perforované sieťky a veselé retro želé kabelky známe z 80-tich rokov. 

 Ako vidieť, alternatív bude naozaj neúrekom a určite nenechajú nikoho hladným.

 

SPRACOVALA: MOK, FOTO: MAX MARA

Max Mara SS21 Backstage PH credit Tę Pier Nicola Bruno(97).jpgMax Mara SS21 Backstage PH credit Tę Pier Nicola Bruno(83).jpgMax Mara SS21 Backstage PH credit Tę Pier Nicola Bruno(70).jpgMax Mara SS21 Backstage PH credit Tę Pier Nicola Bruno(29).jpgMax Mara SS21 Backstage PH credit Tę Pier Nicola Bruno(24).jpgMax Mara SS21 Backstage PH credit Tę Pier Nicola Bruno(6).jpgMax Mara SS21 Backstage PH credit Tę Pier Nicola Bruno(2).jpg126.jpg64.jpg47.jpg29.jpg25.jpg08.jpg


 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly