styl 2021


Vztahy se nejlépe udržují osobně 

cisarova-gabriela.jpg

Koncem srpna se letos opět uskuteční veletrhy módy a obuvi STYL a KABO. Požádali jsme proto o rozhovor jejich dlouholetou ředitelku, paní Gabrielu Císařovou.

 

 

Proč by měli majitelé e-shopů a kamenných prodejen navštívit právě veletrhy módy a obuvi STYL a KABO?

To je jednoduchá odpověď. Každý majitel obchodu (kamenného i e-shopu) musí průběžně doplňovat zboží. Chápu, že v současnosti mají dostatečné zásoby z minulých měsíců lockdownu, přesto na nadcházející sezony konce roku a začátkem příštího je třeba seznámit se s novými kolekcemi, zboží si osobně prohlédnout a v neposlední řadě se osobně potkat se všemi dodavateli. Nejlépe se vztahy udržují osobně, a to s co nejmenším časovým odstupem. Potkat se na jednom místě v jednom čase a se všemi současně, seznámit se uceleně s kolekcemi od jiných dodavatelů, s novými trendy - to umožňují právě veletrhy STYL a KABO. Je to tedy jednoznačně velká výhoda potkat se společně na výstavišti v Brně, a to nejen pro obchodníky, ale i pro vystavovatele. Objíždění odběratelů je pro dodavatele časově náročné. Obchodník zase může porovnávat nabídky od různých dodavatelů na jednom místě. Navíc na veletrzích je přátelská i obchodní atmosféra, nezastupitelný osobní kontakt, který nám v posledních měsících všem tak chyběl.

 

 

Pro Vás bude letošní srpnová akce vašim již 34. ročníkem. Když se ohlédnete, na co nejraději za ta léta vzpomínáte? Je naopak něco, co Vám, jak se říká "dalo zabrat"?

Nejraději na úplné začátky, kdy mne zaučovala má kolegyně a bývalá ředitelka veletrhů paní Dagmar Telecká. Na mém premiérovém 1. ročníku v srpnu 2004 jsme v podstatě dělaly společně a velice ráda na to vzpomínám. Stejně tak nikdy nezapomenu na maraton večerních přehlídek, kdy jsme organizovali až 3 módní večery s řadou zahraničních hostů pro cca 1 000 diváků. Tyto časy se asi už nevrátí, ale jsem velmi vděčná, že jsem mohla být u toho a zažila je. Nejnáročnější byly pravděpodobně přípravy mezinárodní soutěže mladých návrhářů PODIUM z osmi zemí světa (Egypt, Rusko, Kazachstán, Dagestán, Ukrajina, Chakasko, Kyrgyzstán a Uzbekistán). S velkou pomocí paní Galiny Dobrovolské z firmy Eurogrand, nynějšího zástupce společnosti Veletrhy Brno pro ruskou oblast) se vše podařilo zorganizovat ke spokojenosti účinkujících i diváků.

 

Jak bude vypadat letošní srpnový ročník STYL a KABO?

Náš předpoklad je, že vzhledem k dlouhým měsícům lockdownu bude letošní srpen v pavilonu P vypadat podobně, ne-li stejně, jako tomu bylo loni v srpnu, kdy se nám podařilo navzdory pandemii (a současně za dodržení všech vládních opatření) veletrhy zorganizovat a obchodníkům představit více než 100 firem.

Hlásí se nám na veletrh zcela nové firmy, které se chtějí prezentovat, ověřit si zájem o své kolekce a zjistit reakce obchodníků. Účastní se také řada tradičních firem. I pro letošní srpen jsme pro všechny vystavovatele připravili nadstandardní platební podmínky a jiné výhody, což firmy velmi oceňují. Některým firmám bohužel situace na trhu a zkušenosti minulých měsíců nedovolí se zúčastnit. Věříme, že pro zúčastněné vystavovatele bude letošní srpnový ročník stejně úspěšný jako ten loňský. Tehdy vystavovatelé příliš nedoufali ve větší objednávky, přesto u většiny z nich byl opak pravdou a z veletrhu odjížděli neskutečně příjemně překvapeni.

 

 

Co byste chtěla vzkázat vystavovatelům a obchodníkům na závěr?

Absencí veletrhů STYL a KABO letos v únoru se jen potvrdilo, že technologie (on-line veletrhy či vysílání), salonky v hotelech nebo osobní kontaktování odběratelů v jejich obchodech není absolutně pro tuto branži optimální. Žádný z těchto způsobů hlavně nenahradil radost a smysl každoročního (v případě STYL a KABO pololetního) setkání lidí v oboru.

Jsme rádi, že veletrhy paradoxně díky jejich absenci z důvodu vládních nařízení jen potvrdily svou důležitost v nejrůznějších oborech průmyslu, včetně textilního a obuvnického. Na závěr si dovolím slib za nás organizátory, že v srpnu na veletrzích v Brně znovu objevíte přátelskou atmosféru, která je nám všem tak blízká, v kruhu nadšených nadšenců v oboru, kteří dělají STYL a KABO tak inspirativně bohatou událostí.  Na nic nečekejte a pokud Vám to situace dovolí, přijeďte od 21. srpna 2021 do Brna a zažijte emoce skutečné obchodní a módní události.

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly