Expo riva 2020


Nové vízie materiálov 

Pre sezónu jeseň a zima 2009-2010 pripravili Francúzi na veľtrhu Interfilière vízie materiálov, ktoré v septembri predstavia na veľtrhu Interfilière v Paríži. Medzi farbami látok, ktoré budú na veľtrhu jasne dominovať, je bledomodrá, žltá, biela, odtiene ružovej, fialovej, hnedej i zelenej. Všetko v štyroch nápaditých štýloch.

01.jpg

Moderné kurtizány 

Pripomína bláznivé 20. roky v zapadnutom čínskom Šanghaji. Presne ten štýl, ktorý sa uplatnil aj v kalendári Pirelli na rok 2008. Niečo medzi provokáciou a romantizmom. Veselá, radostná duša, no zároveň sofistikovaná. Samý luxus: hodváb, satén, zamat, látky na nábytok. Farby pastelu, staroružová, béžová, žltá a kovová zelená. Určené pre strihy v štýle glamour alebo retro, krásne korzety, naberané blúzky. Tieto materiály sú inšpirované radosťou, pôžitkom, pokušením, zvádzaním, voľnosťou...

 02.jpg

Fauve baroque 

Flámsky barok, Art Nouveau, diela flámskeho maliara Dufyho...Tento štýl je niečo medzi tajomnou, nespútanou prírodou a atmosférou ulice. Je to futuristické divadlo: pierka, čipka, denim, metalické efekty. Veľa tmavých, ťažkých farieb - červené víno, bronz, tmavá purpurová, oživené štipkou bielej a oranžovej. Hojnosť tvarov, extravagancia. Pre chuť vynikať a nebáť sa byť stredobodom pozornosti.

 03.jpg

Bio glamour

Vychádza z diela vynikajúcej americkej umelkyne Georgie O'Keefeovej: zmyselnosť kvetov, najmä kosatcov. Štruktúry a textúry, ktoré možno nájsť len v prírode. Tento štýl je nežný i jednoduchý. Mohér, kašmír, satén, bavlna...sivá, bledožltá farba. Vzdušné efekty. Minimalistická, novodobo sexy, veľmi citlivá téma.

 04.jpg

Esprit dada

Veselý štýl inšpirovaný ulicou, mladými umelcami, najmä expertmi na grafity, akými sú Jaime Hayon a Catalina Estrada. Kultúrny mix a etno, nádherné látky a motívy, čmáranice, grafity. Slobodné miešanie farieb,ostrá a výrazná zelená. Pre pohodlné oblečenie na voľný čas a na slnkom zaliatu pláž. 

 05.jpg

Spracovala MaJe

Zdroj Interfilière

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly