Expo riva 2020


Mikloškova prvá kolekcia plaviek 

Fero Mikloško je známou tvárou módneho biznisu. Vo svojich 33 rokoch dosiahol značnú popularitu predovšetkým svojou tvorbou. Jeho modely môžeme obdivovať na módnych mólach, v jeho butikoch aj na tanečných parketoch. K jeho klientele patria známe postavy šoubiznisu. V charakteristickom rukopise vyniká jemný cit pre vyzdvihnutie ženskosti so zmyslom pre extravaganciu.

Na poslednej prehliadke, ktorú mal v Bratislave, predviedol po prvý raz celistvú kolekciu plaviek. „Práve preto, že to bola priemyselná kolekcia, zadali sme ich výrobu firme, ktorá má s výrobou plaviek bohaté skúsenosti," hovorí módny návrhár. „To bol tiež jeden z dôvodov, prečo som nešiel do extravagancie, ale do klasiky," dodáva. „V tejto kolekcii, tak ako v odevnej modelovej tvorbe, bola nevyhnutná kvalita materiálov. Tie boli z lycry a tiež všetky doplnky, ako napríklad opasky a spony, boli z materiálov vhodných do vody. Keďže išlo o klasiku, zvolil som 5 jednoduchých základných strihov a tie som otočil v inej farebnej kombinácii. Vybral som čiernu so zlatou a potom jednofarebné len so zlatou kombináciou. Všetky druhy mali vypchaté košíčky a kostice. V tých základných strihoch som zvolil dvojdielne plavky a celé. Celé som potom kombinoval rôznymi otvormi a prestrihmi, napríklad v bedrovej časti," hovorí Fero Mikloško o svojej kolekcii.

Môžeme očakávať, že budú pravidelnou súčasťou prehliadok? „Nebudem sa tomu špeciálne venovať, ak však o ne bude záujem, urobím ich. Najmä ak sa dostanem k dobrým materiálom."

Prvá väčšia kolekcia plaviek mala úspech a niektoré z nich už podľa slov návrhára vymenili

majiteľa. Neviem, či môžeme prezradiť, že najbližšia, jesenná prehliadka bude v Košiciach. No aj keď tam kolekcia plaviek nebude, určite bude patriť k vrcholným udalostiam spoločenskej sezóny.

 

Darina Vitteková

Foto Mikloško fashion a autorka

 DSC00605.jpgwww.yurai.sk (410).jpgwww.yurai.sk (415).jpgwww.yurai.sk (416).jpgwww.yurai.sk (419).jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly