Expo riva 2020


Ako nakupujeme spodnú bielizeň cez internet 

Nákup oblečenia cez internet má svoje výhody i nevýhody. Najväčšou nevýhodou je, že sa tovar nedá vyskúšať. Plavky a spodná bielizeň patria práve medzi tie druhy oblečenia, ktoré musia na postave dokonale sedieť. Našťastie, väčšina e-shopov vám umožní aj tento druh tovaru do 14 dní vrátiť.

Nakupovanie cez internet je veľmi rýchle, pretože zákazník nemusí „obehnúť" niekoľko kamenných obchodov, aby našiel to, po čom túži. Spýtali sme sa preto odborníkov zo sveta internetových predajní, ako to je v skutočnosti so záujmom slovenských zákazníkov o nakupovanie spodnej bielizne cez internet. Jedným z nich je Roman Chilý, majiteľ internetovej predajne www.spodnepradlo.jahoda.sk. Podľa neho je záujem o nákup spodnej bielizne cez internet zatiaľ neuspokojivý. „Určite je to v tom, že si tovar zákazník nemôže vyskúšať a má obavu z toho, či mu spodná bielizeň bude dobrá. V takomto prípade vymieňame tovar za správnu veľkosť."  Ing.Gabriela Villantová, majiteľka internetovej predajne www.spodnabielizen.sk, však pozoruje pomalý, ale istý nárast záujmu: „Náš internetový obchod pôsobí na trhu už viac ako dva roky a určite môžeme konštatovať, že sme zaznamenali nárast záujmu - aj celkovo, čo sa týka nakupovania cez internet, aj čo sa týka záujmu o spodnú bielizeň. Ale určite priestor na posun a rozširovanie tam stále je."

Napriek tomu, že predaj cez internet ponúka pestrú škálu štýlov i farieb, najväčší záujem je o klasiku: podprsenky, najmä typu push-up, nohavičky, nočné saténové košieľky alebo súpravy. Pri  pánskej bielizni sú to najmä boxerky, no neraz si muži objednajú aj pánske tangá. Z farieb prevládajú klasická biela a čierna. Mohlo by sa zdať, že cez internet nakupujú bielizeň viac ženy, ale nie je to tak. „Podľa našich štatistík nakupujú muži aj ženy približne v rovnakom pomere. Pritom viac sa predáva jednoznačne dámska spodná bielizeň, asi v pomere 85:15 %," tvrdí Roman Chilý. Podľa Ing. Gabriely Villantovej priemerné vekové rozpätie klientely jej obchodu sa pohybuje v rozmedzí od 20 do 45 rokov a zároveň dodáva: „V mladších kategóriách prevažujú skôr muži. Tí sa zdajú byť odvážnejší, radi skúšajú nové veci. Ženy sú skôr konzervatívnejšie, ale vedia oceniť kvalitu."

V ponuke internetových predajní nájdeme zoskupených viacero rôznych módnych značiek naraz. Mnohé z nich však už svoje samostatné webové portály majú. Otázkou teda zostáva, prečo by mali tieto značky predávať ešte aj prostredníctvom internetových obchodov. Roman Chilý má na túto otázku jasnú odpoveď:„Jednoznačne je to pozícia vo fultextových vyhľadávačoch typu google, kde sa náš e-shop nachádza na popredných priečkach, čím je zaručená veľmi dobrá návštevnosť. Keďže na internete je to o návštevnosti, je to určite zaujímavé aj pre jednotlivé značky a výrobcov, pretože sami by takú návštevnosť nedosiahli."  Majiteľ internetovej predajne vidí výhodu e-shopov aj v jednoduchej komunikácii so zákazníkmi: „Cez internetový obchod vieme so zákazníkom komunikovať e-mailom alebo telefonicky. Zákazník vie, v akom stave sa nachádza jeho objednávka, či mu tovar pošleme poštou alebo zásielkovou službou." Ing.Villantová tieto slová len potvrdzuje a uvádza ďalšie výhody: „Nesporná výhoda oproti klasickej kamennej predajni je určite v tom, že môže osloviť zákazníka z rôznych regiónov,  v rôznych  vekových skupinách. Teda takého, ktorý by si v klasickej predajni daný tovar nekúpil, lebo nie je pre neho z hľadiska vzdialenosti alebo ostychu dostupný..."

Nákup plaviek či spodnej bielizne ostáva aj naďalej intímnou záležitosťou. Preplnené obchody, nepohodlné skúšanie v úzkej kabínke či pohľady predavačiek nemusia byť každému príjemné. Aj preto môže byť pre mnohých zákazníkov nákup spodnej bielizne prostredníctvom internetových predajní vhodným riešením. 

 

MaJe

 Clipboard02.jpgClipboard03.jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly