Expo riva 2020


Kedy si ženy kúpia novú spodnú bielizeň? 

Vraví sa, že žena si kúpi novú spodnú bielizeň z niekoľkých dôvodov:  keď chce potešiť svojho partnera, keď chce potešiť samu seba alebo keď ju  nakupovanie spodnej bielizne jednoducho baví. Prieskum, ktorý inicioval e-shop GigisCloset.com, však poukázal aj na to, že ženy si zvyknú kupovať spodnú bielizeň z oveľa praktickejších dôvodov.

Až vyše 60 percent žien zatúži po novej bielizni až vtedy, keď je čas vymeniť starú a obnosenú  za novú a pohodlnejšiu. Najobľúbenejším miestom na nakupovanie bielizne sa prekvapivo ukázali nie práve „veľmi romatické" klasické veľké obchodné domy. Nákup cez internet skončil na druhom mieste.

 

Najbežnejšími dôvodmi, prečo sa ženy rozhodnú kúpiť si novú spodnú bielizeň, sú podľa spomínaného prieskumu:


Potrebujú nahradiť starú, obnosenú bielizeň novou

62.3 %
Chcú sa cítiť pohodlne 28.3 %
Chcú zdôrazniť alebo schovať niektoré partie 25.7 %
Chcú sa cítiť sexy 16.3 %
Zmenila sa im konfekčná veľkosť - schudli alebo pribrali 14.7 %
Rady nosia niečo pekné 13.3 %
Kvôli špeciálnej udalosti (rande, výročie, dovolenka) 12.3 %
Chcú zladiť spodnú bielizeň s oblečením  4.0 %

 

Prieskum zaraďuje ženy, ktoré sa ho zúčastnili, do niekoľkých kategórií, a to podľa životného štýlu a profesie. Jeho výsledky priniesli niektoré zaujímavé skutočnosti: napríklad vysokoškolsky vzdelané ženy, ktoré sa venujú predovšetkým kariére, často trpia nižšou sebaistotou s vlastným telom. Bielizeň si kupujú preto, aby sa cítili atraktívnejšie a preto uprednostňujú peknú a zaujímavú bielizeň. Pre mladé dievčatá, žijúce single, ktoré sa rady chodia zabávať a randiť, je zasa prioritou štýlovosť a módnosť spodnej bielizne. Hoci majú zo všetkých skupín žien najmenší príjem, na spodnú bielizeň minú paradoxne najviac peňazí. Mamičky na materskej dovolenke kvôli starostlivosti o deti a domácnosť na nákup spodnej bielizne nemajú čas. Pri kupovaní sa rozhodujú najmä na základe výhodnej a rozumnej ceny. Ženy stredného  veku (okolo 45 rokov) najradšej nakupujú bielizeň vo veľkých obchodných domoch. Plnoštíhle ženy - moletky, ktoré zvyknú mať problémy nájsť v bežných obchodoch vhodnú veľkosť, využívajú internetové predajne.

 

MaJe

Zdroj Marketing to Women

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly