Expo riva 2020


Typy dámskych plaviek 

Jednodielne plavky zahaľujú telo od pŕs po bedrá, bývajú s košíkmi aj bez, najčastejšie ich vlastnia staršie ženy a dievčatá a ženy plnšej postavy. Využíva sa pri nich zoštíhľujúce vzorovanie a tiež ako pri spodnej bielizni zosilnené časti na brušku, zadočku alebo na bokoch.

Monokiny sú jednodielne plavky, ale vykrojené takmer ako bikiny. Podprsenka je spojená s nohavičkami kúskom látky. Tento termín sa zvykne tiež používať aj pre plavky typu „hore bez", teda iba pre spodný diel plaviek.

Bikiny sú klasické dvojdielne dámske plavky rozdelené na hornú a dolnú časť. Strih je takmer totožný s dámskou spodnou bielizňou, líšia sa len materiálom. Tento vynález, ktorý sa objavil v 40. rokoch minulého storočia, vyvolal okamžite rozruch. Spočiatku boli bikiny považované za čosi nemravné, dnes ich však už nosí každá žena. Vymyslel ich francúzsky módny návrhár Luis Réard.

Tankiny sú dvojdielne plavky, ktoré pozostávajú z nohavičiek a tielka. Tielko odhaľuje len časť bruška a zvyčajne býva vystužené košíčkami. Tankiny majú zoštíhľujúci efekt, sú vhodné pre ženy plnších tvarov, ostýchavé alebo tehotné ženy. 

Mikrokiny sú  bikiny mimoriadne malých rozmerov, ktoré zakrývajú len to najnutnejšie. Nosia ich odvážne ženy a dievčatá štíhlej postavy, ktoré sa chcú dokonale opáliť. 

 

Samozrejme, aj tu sa vrchné a spodné diely dvojdielnych plaviek delia na ďalšie podskupiny podľa tvaru nohavičiek a podprsenky. Medzi obľúbené plážové doplnky patria tuniky, plážové šaty a plážové pareá - zavinovacie šatky.

 

MaJe

Foto archív redakcie

 01 Victoria Secret.jpg02-bikiny.jpg03 tunika 1.jpg03 tunika 2.jpg04 monokiny 2.jpgBandeau.jpgJednodielne.jpgmicrokini.jpgMonokiny.jpgTankini2.jpgTunika3.jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly