Expo riva 2020


Predaj plaviek kolíše 

Spolkový zväz nemeckého textilného priemyslu BTE uviedol aktuálnu štúdiu venujúcu sa prieskumu predaja spodnej bielizne a plaviek. Podľa nej musia nemeckí obchodníci so spodnou bielizňou v tejto sezóne počítať s kolísavým vývojom obratov.

Po dobrom štarte v mesiacoch január a február obraty padli v mesiacoch apríl a marec, v máji znova vzrástli a v júni zase neboli všetci spokojní. Pozitívne sa javí predaj pánskej spodnej bielizne, ktorá prvý štvrťrok ukončila s päťpercentným nárastom. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka vzrástol po dlhšom období predaj podprseniek. Uviedli to opýtané predajne spodnej bielizne. Prieskum sa zameral aj na otázku zákazníkmi najčastejšie požadovaných vlastností a módnosti. Medzi ne patria hladké a bezšvové produkty, svetlé farby, tankiny, podprsenky klasických strihov.

 

Na plavky je najpotrebnejšie horúce leto

Jún a júl sú hlavnými mesiacmi odbytu plaviek a na pulty sa ešte dostáva  čiastočne aj nový tovar. Najúspešnejšie sú tohto leta celé plavky a bikiny. Ľahký posun nastal medzi predajom celých plaviek a bikín. Predaj celých plaviek sa v priemernom obrate oproti minulému roku znížil z 57 % na 54 % v prospech bikín, ktoré dosahujú priemerný podiel na obrate vo výške 46 %. Na otázku, čo je najpotrebnejšie na dobrý predaj plaviek, viac ako 90 % respondentov uviedlo „horúce leto", polovica uviedla zaujímavý a inovatívny tovar a rovných 30 % dobrú konjunktúru.

Predajne uviedli, že pre väčšinu zákazníčok je dôležitý dobre sediaci strih a potom módnosť. Pre 50 % je najdôležitejšia pohodlnosť, efekty tvarujúce postavu sú dôležité pre 35 % zákazníčok. Sexi vzhľad uviedli zákazníčky len ojedinele. Dôležitosť praktických funkcií ako napríklad rýchle schnutie, aktívnu priedušnosť ap. uviedla len desatina opýtaných.

 

 

Zdroj BTE

Spracovala Darina Vitteková

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly