Expo riva 2020


Buďte in! - Styl a Kabo 

Brněnské mezinárodní veletrhy STYL a KABO jsou největší módní událostí ve střední Evropě. Odehrávají se vždy dvakrát do roka, v únoru a srpnu. Letní ročník se uskuteční již po třicáté druhé v termínu 19.- 21. 8. 2008, a pro tento ročník má motto „Buďte In!“ Proto nás v redakci zajímalo, co veletrhy připravují a proč bychom si je neměli nechat ujít. Zeptali jsme se na to ředitelky veletrhů STYL a KABO Ing. Gabriely Vargové.

Jaké budou srpnové veletrhy STYL a KABO?

,,Na letošním, již třicátém druhém ročníku veletrhu Styl a Kabo, je v 6 pavilonech brněnského výstaviště přihlášeno na 600 firem, které zde představí své kolekce i nové trendy. Styl, Kabo má za dobu svého trvání vybudované jméno a renomé, a proto není divu, že se jich opakovaně účastní lídři textilního a oděvního trhu. Z oblasti konfekce se návštěvníci mohou těšit opět na firmy OP Prostějov, Steilmann či H&D, z odvětví spodního prádla na zboží firem Spoltex, Atlantic či Anita Moravia a v bižuterii nebude chybět fenomén Jablonex. Zajímavostí je, že po dlouhé době sedmi let se na veletrhy vrací oděvní značka pro mladé - Kenvelo.

Zároveň nás těší, že máme stále vysokou účast zahraničních vystavovatelů, kteří přijedou z jednadvaceti států světa. Například ze Španělska přijede až sedm významných firem, které nabídnou návštěvníkům veletrhu STYL velmi poutavou dámskou a pánskou konfekci, ale i dětské oblečení. Další velmi zajímavou společností je Anna Marchetti, což je italská firma s dlouholetou tradicí z Modeny, specializující se na velmi elegantní dámskou módu. Na veletrhu KABO představí své výrobky mezinárodní obuvní firma Membur. Důvodem proč se Membur veletrhu KABO účastní je zájem otevřít asi 50 nových obchodů do konce roku 2010 v různých zemích, zejména Itálii, Rusku, Francii, Maďarsku a další. Více jak 70 ze všech zúčastněných firem bude své produkty představovat v Brně poprvé. Mezi nováčky patří česká společnost Charisma fashion, která se specializuje na distribuci exkluzivního dámského spodního prádla, dámských i pánských plavek a pyžam.''

 

Na co se mohou návštěvníci veletrhů těšit? Co jste pro ně připravili?

Je toho spousta, chceme v každém ročníku přinést něco nového, jedinečného. Při únorovém veletrhu Kabo měly velký úspěch módní přehlídky obuvi v pavilonu F, které se zde uskutečnily vůbec poprvé a nadále v nich hodláme pokračovat i teď v létě. Pro všechny zájemce o výrobu obuvi jsme připravili „Historickou ševcovskou dílnu", která je umístěna v pavilonu F, kde můžete shlédnout nástroje, materiály, vzory, které byly používány při výrobě obuvi na začátku minulého století.

Při srpnových veletrzích jsme se tentokrát rozhodli zvýraznit branži džínů a mladé módy. V pavilonu B bude na samostatném přehlídkovém mole prezentována tato móda pod názvem STREETWEAR SHOW. Pro odborné návštěvníky srpnového veletrhu máme připravenu i další novinku: soutěž o nejkrásnější tvář v džínech. Do finale postoupilo 7 párů, vždy muž a žena, kteří se utkají o titul DENIM FACE pro rok 2008. Každý pár bude na přehlídkovém mole předvádět značku džínů svého patrona, kterými jsou Kenvelo, Funk 'N' Soul , Cross, Gear, Pionier, Motor Jeans a Willam and Delvin. Výběr finalistů, aby odpovídali profilově značkám patronů, nebyl jednoduchý. Hlavním kritériem bylo najít kosmopolitní mladé výrazné lidi, kteří jsou nabití energií a jejich hlavním

zájmem je tanec a džínová móda. Návštěvníci se proto můžou těšit na sexy podívanou nabitou taneční energií, která bude předvedena třikrát denně na mole v pavilonu B. Všichni, kdo veletrhy navštíví budou moci vybírat a hlasovat, která džínová značka

prezentovaná tanečníkem či tanečnicí je nejvíc zaujala a kdo bude držitelem titulu o nejsympatičtější tvář soutěže DENIM FACE. Všechny hlasovací lístky budou zařazeny do slosování o hlavní cenu - hodinový let vrtulníkem. Hlasovat se taktéž dá na našich webových stránkách: www.bvv.cz/styl

 

Každoročně pořádáte soutěž TOP STYL DESIGNER, která v minulosti vychovala řadu dnes již známých návrhářů mezi něž patří Denisa Nová, Pavel Jevula či Lukáš Kremlička. Prozraďte, kde se letos utká na módním mole o tento titul?

Máte pravdu, tato soutěž otevírá dveře do módního světa a jsem ráda, že minulí vítězové soutěže prokázali, že naše volba byla správná a prosadili se. Soutěž Top Styl Designer je určena českým i zahraničním, zkušeným i začínajícím módním návrhářům. Jejím cílem je zviditelnit designérskou tvorbu a přispět k navázání nových kontaktů mezi návrháři a výrobními řrmami.

Odborná porota již provedla výběr návrhářů pro finale soutěže. Z 19 přihlášených módních tvůrců, bylo vybráno celkem devět finalistů a to z Rumunska, Slovenska a ČR. Více Vám neprozradím, přijěte se podívat a zažijte něco netradičního.

 

Veletrhy STYL a KABO jsou známy tím, že si je oblíbily významné osobnosti společenského, kulturního i politického

života. Můžete prozradit, kdo přijede?

Máte pravdu, že zájem o veletrhy Styl a Kabo je velký a nás to samozřejmě těší. Kdo další přijede bych nechala jako překvapení. Nenechte si veletrhy STYL a KABO ujít ani vy!

Hlavní hvězdou na přehlídkovém mole v pavilonu G bude světová topmodelka Pavlína Němcová, která v současné době žije střídavě mezi Paříží a Prahou. Tuto dnes známou modelku a herečku objevila v osmdesátých letech Milada Karasová, která je mimo jiné úzce spjata s veletrhy STYL a KABO, pro něž již řadu let vybírá modely a modelky a organizuje všechny módní přehlídky. Ta tehdy Pavlínu Němcovou spolu s Evou Herzigovou poslala k agentuře do Paříže. Byly vůbec první Češky, které odjely do Francie budovat kariéru modelek. Pavlína Němcová díky své kráse a talentu byla vybrána na focení kampaní prestižních módních a kosmetických značek jako jsou L'Oreal, Bourjois, Clarins, Cartier, Christian Dior, Lejaby, Palmers, či Poly Kur. Taktéž řadu let předváděla na fashion weecích v New Yorku, Paříži, Londýně, Miláně. Dnes se Pavlína Němcová převážně věnuje herectví. Absolvovala kurzy herectví v Actor's Studiu v New Yorku, hrála v několika nezávislých filmech. V současné době natáčí film

v zahraniční koprodukci na motivy knihy Michaela Viewega Případ nevěrné Kláry, kde ztvárňuje detektivovu manželku Ruth. Prvním hereckým úspěchem pro ni však byla role novinářky ve filmu Edith Piaf, jehož hlavní představitelka získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon. Pavlína se účastnila únorového slavnostního ceremoniálu předávání Oscarů v LA, při kterém měla na sobě

šaty módní návrhářky Liběny Rochové, které taktéž již několik let úzce spolupracuje s veletrhy STYL a KABO a nebude chybět ani teď v srpnu.

Na srpnových veletrzích Pavlína Němcová v rámci Slavnostního zahajovacího večera předvede luxusní kolekci kožešinového oblečení, talentované a mnoha módními cenami ověšené, ruské módní návrhářky Eleny Skakun. Nenechte si ujít příležitost být u toho!

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly