Expo riva 2020


Jesenná výstava módy a odievania 

Ani počas letných prázdnin módny svet nezaháľa. Návrhári, výrobcovia a obchodníci finišujú na svojich najnovších kolekciách, aby uspeli na jesennej časti 41. ročníka výstavy módy a odievania TRENČÍN MESTO MÓDY, ktorá sa bude konať v dňoch 3. až 5. septembra zároveň s 2. ročníkom výstavy detskej módy a potrieb pre deti DETSKÝ SVET. Na návštevníkov čaká atraktívny sprievodný program a zaujímavé módne prehliadky.

Pre slovenských a českých producentov módy je pripravený 33. ročník súťaže ZLATÁ FATIMA - prezentácia výrobcov textilných, pletiarskych, odevných, kožiarskych a kožušníckych výrobkov.

V spolupráci s redakciou odborného časopisu MÓDA revue usporiadateľ výstavy pripravil ďalší ročník súťaže TOP TREND. Snahou organizátorov súťaže je podporiť výrobu alebo dovoz takých výrobkov, ktoré spĺňajú atribúty svetových módnych trendov.

Už šiesty ročník súťaže MÓDNY TVORCA ROKA vyhlásilo výstavisko EXPO CENTER, a. s.,  a agentúra Sophia Model Management. Súťaž je určená slovenským a českým módnym návrhárom vo veku nad 18 rokov. Jej cieľom je vytvoriť priestor pre umeleckú konfrontáciu súčasnej módnej tvorby a umožniť odbornú diskusiu o stave a kvalite módneho návrhárstva na Slovensku. Módna akadémia na rok 2008 vyhlásila tému PRET-A-PORTE - autorská kolekcia ako prezentácia, ktorou by som chcela osloviť výrobcov Prêt-à-Porte.

Odbornú stránku výstavy naplní seminár „Textilný a odevný odpad - problém súčasnosti", ktorý pre návštevníkov pripravilo výstavisko EXPO CENTER, a. s., v spolupráci s  Asociáciou textilného a odevného priemyslu SR a Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou - sekciou textilného, odevného, kožiarskeho a obuvníckeho priemyslu. Seminár je rozdelený do troch blokov: „Výskyt a nakladanie s odpadom v SR" (lektor: Ing. Dana Čižmárová, námestníčka riaditeľa pre výskum a vývoj VÚTCH-CHEMITEX, spol. s  r. o., Žilina), „Praktické skúsenosti so spracovaním odpadu v SR" (lektor: Ing. Miroslav Futrikanič, konateľ SENTEX, s. r. o., Bratislava) a „Podporná úloha Recyklačného fondu pri nakladaní s odpadmi" (lektori: RNDr. Ing. Peter Vozár, Bc. Martin Múdry, vedúci sektorov Recyklačného fondu). Témou odborného seminára poprednej českej módnej návrhárky a akademickej maliarky Niny Provaan Smetanovej z Prahy budú „Módne trendy pre rok 2009.

Súbežne s výstavou Trenčín mesto módy sa druhýkrát uskutoční predajno - prezentačná výstava detskej módy a potrieb pre deti DETSKÝ SVET. Organizátori veria, že nielen výstava Detský svet, ale aj úvodný ročník výstavy potrieb a odevov pre extrémne športy ADRENALIN DAYS (5.-6. 9.) prispejú k zatraktívneniu najstaršej výstavy módy a odievania na Slovensku.

 

DSC00705.jpgTMM1_5_resize.jpgTMM2_resize.jpgTMM3_resize.jpgTMM4_resize.jpgTMM5_resize.jpgTMM6.jpgTMM7_resize.jpgTMM8_resize.jpgTMM9_resize.jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly