Expo riva 2020


Deti zachraňujú módu 

Florentský veľtrh detskej módy Pitti Bimbo vyslal zaujímavé posolstvo - Deti zachraňujú módu. Tým sa myslí skôr textilný priemysel než módne trendy. Odôvodnili to tým, že napríklad iba v Taliansku v roku 2007 vzrástol obrat v predaji detského oblečenia o 4,6 %, čo je viac ako rast obratu módy pre dospelých (+3,4 %). 

V rámci detskej módy vzrástol najviac, až dvojnásobne, obrat dojčenského textilu. Po prvý raz vzrástol vývoz viac než dovoz azda preto, že aj vývojové krajiny začínajú uplatňovať „status symbol", t. j. chcú sa ukázať  oblečením svojich detí. Je to poučenie pre mnohých textilných a módnych výrobcov: jediná možnosť pre Európu, ako sa zachrániť vo svetovej konkurencii a dokonca aj rásť je kvalita a stále tvorivé nápady.

Na 67. veľtrhu Pitti Bimbo v júni 2008 bolo 412 vystavovateľov s 572 kolekciami, z ktorých bolo 42 % zahraničných. Oživil ho rad akcií na výstavisku, ako aj mimo neho, najmä večery v toskánskych záhradách. Predstavili sa mnohé známe značky ako Pinco Pallino, Blumarine, Laura Biagiotti Dolls, Mariella Burani, Agatha Ruiz de la Prada, Roberto Cavalli aj Monnalisa. John Galliano ponúkol svoju značku, ktorú mu vyrobil Diesel, a bol tu aj Hugo Boss. Zo sprievodných programov bol zaujímavý Babyworld s dizajnom materiálov, nábytku aj hračiek pre deti.

 

Florencia/SVy

 

16-1.jpg16-2.jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly