Expo riva 2020


Miláno žilo pánskou módou 

Po vydarenom Pitti Uomo vo Florencii sa aj v Miláne predstavilo niekoľko módnych domov s prehliadkami. Tohto roku v júli sa z nich stal obrovský happening, ktorý  zorganizovala Talianska módna komora - 46 prehliadok, 48 výstav a ďalších akcií  po celom meste, najmä v oblasti showroom Tortona.

„Radosť zo života" bola výstižná téma veľkej prehliadky známeho návrhára Ermenegilda Zegniho v Miláne, ktorý minulý rok prestal vystavovať vo Florencii. Prezentovali sa však aj mnohí ďalší: Missoni so svojou farebnosťou, Burberry, Versace, Pignalli, Dolce & Gabbana, Jil Sander, Gucci, Krizia, Richmond, Moschino, Cavalli. Zoznamy sú nezáživné, ale tieto mená by sme mali poznať. Samozrejme, v popredí stál materiál, tkaniny, a to prírodné, ako aj rôzne zmesi v tónoch bielej a žltkastej až po neidentifikovateľné farby, ktoré siahajú až do tabakových tónov. Prirodzená elegancia  bolo heslo nielen pre tieto modely, ale aj pre všeobecný charakter veľtrhu v  Miláne. „Vedieť nadchnúť bez zveličovania"  by mohol byť jeho hlavný motív. Neboli tu mimoriadne strihové novinky, vo všeobecnosti je možno línia trocha útlejšia a bežné saká trocha dlhšie.

Medzi novinky sezóny patria vyšívané podšívky a vôbec motívy. Takže pod golierom je skrytý napríklad motív posvätného skarabea alebo u Brunella Cucinelliho vyšité jeho logo.

Rovnako sa pozornosť zamerala na podšívku golierov na sakách aj košeliach. Pánska móda, aj napriek svojej láske k tradícii a všeobecnú prijateľnosť, sa dokáže stále inovovať.

 

Miláno/Svatava Vynal, foto archív autorky

Byblos004_resize.jpgByblos152_resize.jpgLoroPiana001_resize.JPGLoroPiana003_resize.JPGLoroPiana006_resize.JPGLoroPiana007_resize.JPGLoroPiana008_resize.JPGLoroPiana009_resize.JPGRoberto_Cavalli071_resize.jpgRoberto_Cavalli159_resize.jpgRoberto_Cavalli323_resize.jpgVersace036_resize.jpgVersace293_resize.jpg
ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly