Expo riva 2020


DAVIDŮV FLORENTSKÝ SEN 

Z legendární sochy Davida, která už věky stojí před Palazzo Vecchio, vyzařuje odhodlání. Klidně shlíží na davy turistů z celého světa, kteří se tlačí kolem památek na náměstí Piazza della Signoria. Michalangelo ho neoblékl, nahaté jsou i další sochy a sousoší v jeho okolí.

Kdyby tak věděly, že současná Itálie je módní velmocí a Florencie mekkou módy, že      veletrh Pitti Immagine Uomo je nejkrásnější přehlídkou pánské módy, že výstava Pitti Woman Precollection si pohrává s módou vysoké kategorie, že kvalita a estetika tu hrají významnou roli a že výstavy určují trendy dalších sezón, neváhali by ani na okamžik a vypravili by se do blízké pevnosti Fortezza da Basso za módou. Zcela jistě by vyměnili  roucho Adamovo za nějaký ten kousek na florentském výstavišti. A tím pádem by zřejmě „obohatily" antickou a renesanční krásu.

Soubor veletrhů  pánské módy pod souhrnným názvem Pitti Immagine Uomo je špičkovou

módní událostí roku a pro výrobce oděvů a doplňků  se stává účast přímo prestižní

záležitostí. Firmy své nové kolekce nabízejí často v kulise stánku, která přesahuje rámec

běžného výstavního prostředí. Výstavu provází celá řada doprovodných denních i večerních aktivit, ať už jsou to jsou módní přehlídky v atraktivních palácích či zahradách, soutěže designérů či tématická výzdoba veletržních prostor. Letos to bylo kolo, které zdobilo nádvoří pevnosti a bylo všudy přítomné nejenom jako geometrický útvar, ale jako dopravní a sportovní prostředek ve všech možných historických i současných modifikacích.  Sponzorem veletrhu byla automobilka Audi a její nejnovější model, snad pro ty  čtyři kolečka ve značce, byl autem edice. Všechno, co má kola (snad jen trakař ne), je předmětem ryze „pánských" zájmů, proto byla ozdobou veletrhu také celá plejáda nablýskaných veteránů jako nostalgická vzpomínka na staré dobré časy, ale také jako předmět zájmu pánského světa.

Nabídka módních oděvů a doplňků jde ruku v ruce s požadavky trhu a věrně kopíruje

současný pánský životní styl s jeho zájmy, sporty, pracovními aktivitami, cestováním... 

Najdeme tu konfekci a doplňky vysoké kvality, od všeho trochu - skalní klasiku, neoklasiku, casual oděvy, sportovní vybavení, oblečení pro volný čas i mladou a nekonvenční módu.

Pro nabídku veletrhu je dnes už typické zboží vysoké kvality. Oděvní design je vytříbený od  celku do detailu, použité materiály jsou nejvyšší kvality a konfekční technologie dokáží netradiční odlehčené zpracování.

Oděvní design, i ten s velkou dávkou nadsázky, je fascinující. Důkazem byla přehlídka -performance belgického designéra Waltra Van Beirendoncka, speciálního hosta veletrhu,  který svou kolekci pojal žertovně - vážně, s výraznou hrou základních barev a veselou stylizací modelů a doplňků. Futuristický styl byl jistě zábavnou podívanou, ale veletržní nabídka pro jaro-léto 2009 rozhodně obdržela podstatně vyšší  známku použitelnosti.

Současná pánská módní konfekce je splnitelným snem každého muže, Davida i Goliáše.    

 

D-C Club Praha, foto Pitti  Immagine Uomo

DSC03194.JPGDSC03202.jpgDSC03212.JPGDSC03233.JPGPitti Uomo.jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly