Expo riva 2020


STRUČNE ZO SVETA 

Súhrn krátkych správ zo sveta módy a textilu v medzinárodnej tlači

 

Rôzne dane

Pre zaujímavosť uvádzame porovnanie zdaňovanie a firiem v Európskej únii, ako ich uverejnil Eurostat pre rok 2008. Najvyššie dane má Malta - 35 %, potom Francúzsko - 34,4 %, Belgicko - 34 % a Taliansko - 31,4 %, kým priemer v EÚ je 26,5 %. Samozrejme, že výška daní zaťažuje aj textilnú výrobu v tradičných módnych oblastiach.

Novinky mladých vynálezcov - popolnice a batohy hovoria

V Miláne vyzvali študentov vyšších ročníkov gymnázia, aby vymysleli niečo nové, čo uľahčí život. A vymysleli - popolnice, ktoré nás upozornia, že nedávame odpadky do správneho kontajnera, napríklad miešame plasty so sklom. A batoh, ktorý nám povie, že to, čo do neho pcháme, je už príliš ťažké. To bude rámusu v našich uliciach...!

 

Po prvýkrát v Európe

Starosta jednej obce na Sicílii nemá rád tučných ľudí, a tak ako prvý v Európe pripravil vyhlášku, ktorá núti všetky reštaurácie, aby pri každom jedle uvádzali jeho obsah v kalóriách. Ktovie, či sa hladní klienti nebudú radšej inšpirovať cenou.

 

Nový veľtrh MADE Expo v Miláne doplní register dizajnu

Tento rok sa pred aprílovými týždňami a ďalšími akciami plánovanými na jeseň ako „Abitare il Tempo" (žiť s časom) vo Verone a CERSAIE  (keramika a kúpeľne) v Bologni uskutočnil na novom milánskom výstavisku ďalší veľtrh venovaný bytovému zariadeniu a dizajnu. Aj keď to bol prvý veľtrh s týmto názvom a dátumom, zúčastnilo sa ho 1914 vystavovateľov zo 40 krajín a viac ako 170 000 návštevníkov zo 116 krajín. Stojí zato zapamätať si dátum budúceho veľtrhu, 5.-7. februára 2009. K dizajnérskym výstavám patria aj akcie v rámci milánskeho Triennale, ktoré sa nedávno obohatilo o nové rozsiahle priestory v periférnej oblasti Bicocca .

 

Andy Warhol stále inšpiruje

Britská značka Pepe Jeans uvádza na trh novú kolekciu inšpirovanú umeleckými dielami Andyho Warhola. Motívy z Warholových obrazov a sieťotlačí - Campbellove polievky, portréty Marilyn Monroe a ďalších krášlia dámske aj pánske oblečenie vrátane doplnkov.

 

Značka Valentino má novú výkonnú riaditeľku

Valentino, jedna z najoblúbenejších a najprestížnejších módnych značiek, má novú výkonnú riaditeľku. Stala sa ňou Wendy Kahnová, ktorá dosiaľ vykonávala funkciu viceprezidentky. Teraz sa bude musieť postarať o značku Valentino, ktorá je etablovaná  najmä v USA. Wendy je tým pravým človekom - počas svojej kariéry pracovala v mnohých prestížnych značkách, ako napríklad v LVHM, Missoni, Celine alebo Emilio Pucci.

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly