Expo riva 2020


Tvoríme pre radosť 

Ak hádate, ktoré z dvoch mien známej talianskej značky I Pinco Pallino  je meno a ktoré priezvisko,  zbytočne sa namáhate. Ide o vžitý výraz ako anglicky „Tom, Jack and Harry"...alebo v Čechách Honza, u nás Jano. Tvorcovia módneho domu I Pinco Pallino, neďaleko lombardského Bergama v severnom Taliansku, majú hneď mená tri: dve sú krstné a tretie je priezvisko, pretože ide o manželský pár Imeldu a Stefana Cavalleriovcov.

Na veľtrhu Pitti Bimbo vo Florencii, kde ich kolekcie a špeciálne večerné akcie patrili k dôležitým bodom  programu, sa s nimi porozprávala Svatava Vynal.

 

Oslavovali I Pinco Pallino vo Florencii nejaké výročie?

Nie je to žiadne okrúhle výročie, začali sme vyrábať detské oblečenie ako mladí rodičia pred dvadsiatimi ôsmimi rokmi. Naša filozofia je, že detské oblečenie má byť úvodom do sveta farieb a harmónie, veľmi kvalitné, ale aby sa dievčatká neobliekali ako ich matky. Nedávny veľtrh Pitti Bimbo bol pre nás osobitne dôležitý: v priestoroch bývalej stanice Leopolda sme sa stretli na predstavení nových kolekcií  počas večera s päťsto medzinárodnými hosťami. Počas celého veľtrhu sme prezentovali naše kolekcie v  krásnych  „katakombách" monumentálnej časti veľtrhu - vo Fortezze.

 

V akých líniách sa prezentujú vaše kolekcie?

To je novinka.  Kolekciu I Pinco Pallino sme pre jar/leto 2009 rozdelili na päť línií. Zlatá je najexkluzívnejšia, rafinovaná, ale stále detská a poetická.  Samozrejme, že je viac slávnostná, napríklad s výšivkami, aplikáciami vetvičiek a kvetín v prírodných farbách - veľa zelene na bielom organdi. Strieborná línia je „módne rychlá" - široké sukničky a tielka pre „živé" dievčatká, ktoré majú rady pohyb. Potom je línia batoliat... najmä biela a modrá v mnohých odtieňoch, nechýba však ani ružová, ktorá sa však viac vyskytuje v móde pre „starších". Novinkou je „ 1950 I Pinco Pallino", náš casual... chlapci aj dievčatá plní vervy a chuti do života. Veľa čiernej a bielej, ale aj sýta žltá, napríklad pre nové tkaniny, ktoré slúžia na džínsy. Čiernej a bielej sa neobávajte. Ide o samé bodky, veľké aj malé, rôzne kombinované s prúžkami, veľakrát širokými a šikmo položenými.

 

Veľa sa hovorí o „vintage" , čo si o tom myslíte?

Vypracovali sme nový koncept a nazvali sme ho Ikony. Jednoducho niečo, k čomu sa vraciame. Ide o dvanásť vybraných modelov šiat, bestseller z našich minulých kolekcií, ktoré ponúkame dnes v jedinom variante, z nových materiálov a v aktuálnych farbách. Treba vedieť vyberať z minulosti, ale zároveň ju inovovať.

 

Vyrábate ešte krásne klobúčiky, ktoré boli pre vás charakteristické?

Bol to skôr spôsob, ako osloviť publikum. Robíme aj dnes kolekcie detských klobúčikov, najmä slamených, ale aj ďalšie doplnky, kabelky a tiež topánočky pre budúce leto. Od baleríniek po ťapky a sandáliky i tenisky - sneaker. Sú minimálne, ale veľmi ornamentálne. Napríklad plné lesku vďaka farebným flitrom a na viac-menej športových topánkach sú prúžky, lemy až v štyroch farbách. Napodiv to nepôsobí zveličene ako topánočky pre čínsku princeznú... mimochodom, robíme ich aj pre chlapcov!

 

Na veľtrhu bola aj výstava vašich fotografií...

S fotografom Maurom Ballettim spolupracujeme už niekoľko rokov. Predovšetkým nepoužívame profesionálnych „ manekýnov", pracujeme s deťmi našich priateľov. Chceme, aby sa nadchli našimi modelmi a boli prirodzené.

Všetko, čo ponúkate, je „made in Italy"?

Nie úplne. Všetko je veľmi kvalitné, používame však aj švajčiarske vyšívacie bavlnky a výšivky dávame zhotoviť mimo Talianska. U nás to už, bohužiaľ, nikto nechce robiť. Kvalitu však diktujeme a kontrolujeme my, a to je základ.

 

Detský svet a móda sa podľa vás zmenili?

Určite. Rodina, kde chýbajú vzory a štruktúry neprispieva k výchove dieťaťa, ktoré si tak  ťažko vytvorí ten správny rebríček hodnôt a zorientuje sa v ponúkaných možnostiach  novej civilizácie. Nedávno katolícka univerzita urobila prieskum o deťoch a mobiloch. Poznám prípad 12-ročného dievčaťa, ktoré ponúkalo svoje pornografie cez internet, aby si mohla kúpiť značkový tovar.   

 

Vaša produkcia je však tiež značková...

Nikdy sme z nej nechceli urobiť mýtus, konformizmus. Iba radosť. Preto sa tiež inak nazýva.

 

_L7E1493ba.JPG_L7E1120ba.JPG_L7E1500.jpg_L7E2090ba.JPG_L7E2170.jpg_L7E2576.jpg_L7E2654.jpg_L7E3043.jpg_L7E3460.jpg_L7E3769.jpg_L7E4415.jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly