Expo riva 2020


Inspirace i poučení v pražských galeriích 

Pražské Uměleckoprůmyslové muzeum připravilo pro tento rok tri opravdu zajímavé výstavy, které by měli textilní a oděvní profesionálové i amatéři  navštívit. Po úspěšné jarní reminiscenci módy 70. let minulého století jsou pro prázdninové návštěvníky Prahy  připraveny dvě vynikající výstavy - Bruselský sen - Československá účast na světové výstavě Expo 58 v Bruselu a životní styl a Biedermeier - Umění a kultura v českých zemích 1814 - 1848 v Jízdárně pražského hradu.

Obě výstavy, i když vznik jejich exponátů dělí více než 100 let, mají mnoho společného. Ukazují umění a užitkové předměty včetně textilu a oděvů vytvořené v českých zemích  a vypovídají mnoho o tehdejším životním stylu. V současné době, kdy retrostyly hýbou módním děním, a to nejen v textilu a oděvech, jsou takovéto výstavy opravdu ideální inspirací a zamyšlením. Kdo plánuje cestu do Prahy, ten by si měl určitě na návštěvu těchto výstav čas udělat. Obyvatelé a návštěvníci Brna pak budou moci shlédnout výstavu Bruselský sen v Moravské galerii na podzim.

 

Biedermeier - od 28. května do 28. září 2008, Jízdárna Pražského hradu

Bruselský sen - od 14. května do 21. září 2008, Galerie hlavního města Prahy - Městská knihovna, od 20. listopadu 2008 do 1. března 2009 Moravská galerie v Brně - Uměleckoprůmyslové muzeum 

 

Nina Provaan, foto archív autorky

 10-1.jpg10-2.jpgfred-kramer-kol-1960[1].jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly