Expo riva 2020


Móda s úsmevom 

Krásne lodičky...pre šoférku

Jedno zo známych stredísk výroby obuvi na juhozápade Talianska nemá iba slávne námestie, ale na ňom aj veľký hrad. Práve tu vystavovali, čo iné, ako krásne topánky z minulých rokov. Na obrázku sú tri z vystavených modelov. Emancipovaná žena sa však opýta: ako sa v tých úžasných vyšperkovaných podpätkoch dá chodiť, nebodaj riadiť auto. .. a odviezť deti do školyNo, zvyšuje sa tak spotreba, žena musí mať určite dvoje topánok a prezuť sa. Nie doma, to sa v Taliansku nerobí, ale v aute.

01 lodicky.jpg

Aj kabelky majú náhrdelníky

Prečo majú iba ženy nosiť náhrdelníky. Aby boli ešte krajšie? Nejakú tú retiazku a viac na krku nosia dnes už aj muži...a teraz aj kabelky. Ako táto na obrázku, ktorá sa honosí známou talianskou značkou ETRO. Bude sa pýšiť krásnym uzáverom z maľovanej keramiky plus krištáľovým príveskom. A ten ju dokonca prežije. Až nebude kabelka, náhrdelník zostane šťastnej majiteľke.

02 kabelka.jpg

Bude to sezóna čerešní, alebo sú to gule na biliard?

Golfové nie. A tá krásna konštrukcia, akási nová eiffelovka? O čerešniach bližšie nič nevieme, ale svetelná konštrukcia je jednoducho cesta výťahom v jednom z výstavných palácov v zóne Tortona. Scénograf Michele Loseto tu pre firmu Continua Light inštaloval krásnu sveteľnú scenériu. Vzhľadom na to, že výťahy už dávno nie sú za päťdesiatniky, návštevníci sa tu  s radosťou vozili nahor a dolu.

03 ceresne.jpg

„Štempľovanie", čiže pečiatkovanie  môže aj voňať

Pečiatkovanie vždy zaváňa akýmsi nepríjemným pachom byrokracie, ale môže to byť aj inak. Tak si to vymyslela dizajnérka Ana Mir, ktorá pre parfum známej módnej kolekcie „Comme des Garçons" vymyslela originálnu pečiatku, ktorá vytlačí na pleť voňavú bodku. Ide nielen o nápad a príjemnú vôňu, ale oproti svojmu príbuznému - tetovaniu - má tú výhodu, že nepotrebuje operáciu, aby sa vyhladili stopy. „Sme v období vizualizácie," hovorí návrhárka, „tak vizualizujme aj parfum!"

04 stemplovanie.jpg

„Miss" stolička

Keby fotografie dostávali cenu za krásu, určite by jedna patrila stoličke z kolekcie Ghost - duch od firmy Drift, ktorá bola vystavená na nábytkárskom veľtrhu v Miláne. Do hranolovej formy stoličky v štýle 80. rokov minulého storočia z tvrdého priesvitného plastu sú vložené akoby pohyblivé rôzne vykrútené biele povrazy, ktoré oživujú graficky a zároveň vystužujú pružnosť tohto nábytku. Výsledkom je zaujímavá stolička a fotografia .

05.jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly