Expo riva 2020


Čierno-biely pohyb 

Pri návšteve Düsseldorfu som mala príležitosť navštíviť zaujímavú módnu návrhárku, ktorá patrí medzi stálice módneho veľtrhu CPD. Alexandra Schiessová je mladá sympatická žena, ktorá má rada štýl. Tomu zodpovedá aj jej tvorba. Pochopila som to, len čo som vstúpila do útulných priestorov kreatívnej dielne v centre Düsseldorfu.

Na módnej scéne pôsobí od roku 1999 a po ukončení dizajnérskej školy Schloss Eller si otvorila ateliér. Svoju tvorivú filozofiu Protiklady sa priťahujú prenáša do svojich kolekcií, ktoré pozostávajú z najviac 25-tich prevažne bielo-čiernych kusov. Niekto si povie, že je to obmedzujúce. Aj keď navyše pracuje len s úpletmi, Alexandre Schiessovej to práve, ako sama hovorí, poskytuje možnosť experimentovať a kreatívnejšie pracovať. „Pre mňa to znamená tvorbu čistých foriem," hovorí. Na svoje modely používa modifikované vlákna, ktoré síce vyzerajú ako vlákna, v skutočnosti je to viskóza s lycrou. Padavé, prispôsobivé, živé... „Preto sú aj vhodné pre zákazníčky, ktoré majú rady pohyb v odeve," priznáva Alexandra. „Mám rada kombinovateľné a variabilné materiály. Nakupujem ich doma, v Nemecku," dodáva. Jej ročná produkcia predstavuje od 300 do 600 kusov, podľa sezóny vo veľkostiach od  XS až po XL.

Alexandra nám predviedla jednoduché pončo, ktoré dá nosiť až na 7 spôsobov. Rôzne kombinácie umožňujú jeho použitie na bežný deň aj na večer alebo na kokteil ako malé spoločenské. S Alexandrou Schiessovou sme sa mohli stretnúť na veľtrhu CPD v sekcii Fashion Gallery a určite to nebolo posledný raz.

 

Darina Vitteková

 09-1.jpgAlexandra Schies_MG_9869.jpgAlexandra Schiess 2_scarf.jpgAlexandra Schiess_scarf.jpgAlexandra Schiess 01.jpgDSC00601.JPG

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly