Expo riva 2020


Pomáhejme svému tělu 

Dokonalá auta, nádherné motorky, chytré mobily, nákupní centra, automatizace, digitalizace atd. vyjadřující pokrok jsou denním pracovním nástrojem včetně všeobjímajícího internetu. Abychom tohle všechno dobře zvládali, utíkáme se k pohybu. Protože pohoda těla přináší pohodu mysli, třeba o svoje tělo pečovat, zejména ve chvílích fyzického vypětí či stresu. 

Filozofie tvorby a výroby funkčního prádla pracuje se základní myšlenkou nabídnout zákazníkovi takové ošacení, které bude dokonale rozumět lidské pokožce a pomůže ji ochránit před rozmary počasí a civilizačními vlivy našeho světa.

Mário Vlček, zakladatel firmy Moira k tomu říká:

 „Regulace teploty těla je chráněna složitými mechanizmy a oděv může tomuto procesu výrazně pomoci. Materiály musí být šetrné k pokožce, aby nevyvolávaly alergie, otlaky a odřeniny. Dnes ale existuje řada sofistikovaných syntetických vláken, které svými vlastnostmi daleko předčí klasické přírodní materiály. Na prvním místě z nich je polypropylen, je k lidskému tělu nejlaskavější, vždyť se z něj vyrábějí cévní náhrady."

 

Mnoho lidí má představu, že hřát mohou jen silné materiály. Ochlazování těla si obvykle nedokážou vysvětlit nebo představit. Jak vlastně funguje ochlazování našeho těla?

„ Princip ochlazování je jednoduchý - přehřáté tělo se ochlazuje potem. Při velkém fyzickém zatížení nebo při stresu je třeba pot odvést a zachovat tepelnou stabilitu právě ochlazeného těla. Pot je kapilárním efektem odváděn na vnější stranu prádla a odpařován do okolí. Při tom také dochází k ochlazování a zároveň ke stabilitě tepla uvnitř pleteniny. Protože je polypropylen nenasákavý, tak nestudí. Míru tepelného komfortu můžeme volit vrstvením ošacení nebo přímo volit prádlo s vyšší tepelnou izolací."

 

Jak tedy prádlo funguje?

 „Polypropylenová vlákna sú mnohem tenčí než lidský vlas. Čím jsou vlákna jemnější, tím lépe funguje kapilární efekt. Vlákno Moira TG 900 z vysoce technizovaného polypropylenu má skvělé užitné vlastnosti. Tajemství vlákna spočívá ve tvaru jeho průřezu, kde se podobá pětilaločné hvězdě. Tím se dvojnásobně zvětšuje obvod vlákna a zároveň vytváří úžlabí podporující putování kapilární vlhkosti.

Přestože je polypropylen téměř nenasákavý (polypropylen má nasákavost 0,01 %, polyester 0,1 %, polyamid 4 %, bavlna 8 %), dokáže účinně odvést tělesnou vlhkost a nestudí."

 

Všechny výrobky Moira jsou chráněny patentovaným antibakteriálním prostředkem Sanitized, který zamezuje napadení kapilárních prostor v pletenině bakteriemi, houbami a plísněmi. Polypropylen je nezávadný materiál splňující všechny zdravotní normy a je bez výhrady přijímám lidským tělem. Pleteniny, ze kterých jsou výrobky Moira zhotoveny, jsou laboratorně testovány Státními laboratořemi a zkušebnami a jejich zdravotní nezávadnost je doložena certifikáty. Konstrukce jednotlivých funkčních pletenin, důležitých střihů a vývoj vláken jsou duševním vlastnictvím Moiry a jsou proto ochráněny Průmyslovým vzorem a patenty Patentového ústavu ČR.

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly