Flash


Komfort pre vozičkárov 

Vo svete zdravotníctva sa vždy našiel priestor pre nápady, ako zjednodušiť život a priniesť komfort ľudom, ktorí sú odkázaní na invalidný vozík. S nápadom prišla aj spoločnosť Vital Base. Vymyslela materiál, ktorý dokáže zvýšiť ľudom pohodlie pri sedení. Tajomstvom materiálu je technológia Outlast®, ktorá dokáže regulovať teplotu sedadla.

Technológia vychádza z výskumov samotnej NASA. John Rune Furnes, riaditeľ spoločnosti Vital Base v Nórsku povedal: „Urobili sme rozsiahly výskum. Pomocou vozičkárov, terapeutov a klientov sme vytvorili ozajstný produkt, ktorý je jednoducho skvelý. Pomenovali sme ho Vital Base Sitting System."   

Len čo si užívateľ sadne do sedadla, Outlast® sa automaticky spustí tak, že uloží a uskladní nadbytočnú energiu z ľudského tela. Následne ju vyrába a reguluje a podľa potreby buď chladí, alebo hreje. Materiál sa tak prispôsobí prirodzenej telesnej teplote, zabráni nadmernému poteniu, pocitu zimy, chladu či horúčavy. Zákazníci sa cítia pohodlne a sviežo aj  po hodinách strávených na vozíku. Materiál zároveň zabezpečuje ventiláciu a užívateľa tak chráni pred vznikom rôznych zdravotných problémov. 

 

MaJe

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly