Flash


Viac dbáme o čistotu a hebkosť svojej bielizne 

Čoraz viac slovenských domácností používa na pranie bielizne tekuté gély a špeciálne pracie prostriedky, ktoré sú určené napríklad na ochranu farebnej bielizne alebo čiernej farby, prípadne prípravky s bieliacim účinkom. Ľudí láka najmä nižšia cena, na akú boli v minulých rokoch zvyknutí, a nárast rôznych špeciálnych akcií v obchodoch ako napr. 2+1 a 50 % najviac. Vyplýva to z kontinuálneho panelového prieskumu spoločnosti GfK Slovakia.

Pracie prášky patria k pravidelným nákupom takmer každej slovenskej domácnosti. V našich domovoch sa pri praní stále najviac preferujú klasické pracie prášky, avšak objem nákupov v tejto kategórii klesol na úkor nových špecializovaných pracích prípravkov, ktoré majú na Slovensku čoraz väčšiu obľubu. 

Približne 45 percent slovenských domácností už prijalo nové trendy v  praní bielizne. Asi každá šiesta domácnosť perie svoje šatstvo pracím gélom a takmer tretina domácností používa špeciálne pracie prostriedky na ochranu farebnej, čiernej alebo bielej bielizne, prípadne rôzne prípravky na predpranie, bielenie alebo na špeciálny materiál, ako je vlna. Ľudia ich kupovali viac ako v minulých rokoch. Predajcovia prilákali slovenských zákazníkov najmä zvýhodnenými cenami a rôznymi špeciálnymi akciami v obchodoch, ktoré mali za cieľ zatraktívniť tovar a motivovať zákazníka, aby si ho vyskúšal doma na vlastnej bielizni.

Čo sa týka drogériového tovaru, okrem špecializovaných prostriedkov na pranie sa najviac zvýšili výdavky domácností na pleťové krémy, ktoré ľudia nakupovali aj vo väčších množstvách. V porovnaní s  predchádzajúcimi rokmi Slováci na úkor klasických mydiel častejšie a vo väčších množstvách nakupovali aj tekuté mydlá a sprchové gély. Domácnosti  zvýšili výdavky aj na dezodoranty a telové mlieka.

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly