Flash
styl august 2019


Fashion Acess, Hongkong 

V nádhernom Convention & Exhibition Centre, kde hongkonská vláda dokončuje svoj multifunkčný architektonický skvost, bolo sa začiatkom októbra na čo pozerať. Širokú ponuku kabeliek, cestovných kufrov, tašiek, kožených odevov i obuvi tu predstavilo 450 vystavovateľov z 32 štátov. Špecializovanú výstave Fashion Access v Hongkongu tento- krát navštívilo viac ako 5000 návštevníkov zo 60 štátov.

Zaujalo nás rozšírenie výstavy o sekciu, kde sa s podporou národných odborných združení prezentovali najnovšie trendy obuvi z Brazílie, Talianska a Malajzie. Zo sprievodných podujatí možno spomenúť prednášku o módnych trendoch, ktorú na profesionálnej úrovni prezentovala Jayne Esteve Curéová. Poslucháči v prednáškovej sále vstrebávali všetko, čo bude ovplyvňovať módu v nasledujúcich sezónach. Organizátori nezabudli ani na módnych dizajnérov, ktorí mali možnosť predstaviť svoje najnovšie inšpirácie a inovácie v odbore v samostatnom pavilóne. Dnes sa zdravý životný štýl spája s ekologickými výrobkami. Aj táto oblasť sa usporiadateľom podarila premietnuť do výstavy, a to v samostatnej časti ECO-FASHION ZONE. Súťaž o prestížnu cenu APLF Award mala svojich úspešných i menej úspešných účastníkov, a tak, ako je zvykom, zaželajme im aj my „Slávu víťazom a česť porazeným“.

Organizátorom výstavy sa podarilo veľmi umne pospájať všetko do jedného príjemne pôsobiaceho celku a v kombinácii s úslužnosťou Číňanov a dokonalým servisom, na ktorom si usporiadatelia dali záležať, sa obchodník mohol absolútne sústrediť na prácu. Výrobky, ktoré sme mali možnosť vidieť, boli vysoko trendové a materiály spĺňali najvyššie kritériá kvality.

Na záver postreh jedného skúseného čínskeho obchodníka: „Kto uspeje v Hongkongu, je pripravený na obchodovanie s celým svetom.“ My len dodávame, že túto šancu treba vedieť využiť.

Kamil Chmelár, foto autor

one of winers.jpgv7stavisko.jpgwiners of Adwards.jpg

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly