Flash


Interfiliére predstaví trendy na leto 2010 

Štyri motívy, ktoré majú čo povedať

Štylisti a tvorcovia módy sa zhodli: módny trh spodnej bielizne a plaviek potrebuje dominantnú farbu. Hviezdou sezóny bude zelená. K nej sa pridajú odtiene červenej, ružovej, fialovej. Všetky farby by mali byť žiarivé, takmer neónové. Platí to najmä pre plážové oblečenie, ktoré čoraz viac ovplyvňuje ulica a prostredie nočných klubov.

Netreba zabúdať na bielu farbu a takisto na modrú v odtieni indigo. Tie budú tiež hitom sezóny. Na Interfiliére v januári 2009 vystavovatelia predstavia farby leta roku 2010. Bude to tmavomodrá, svetlá tyrkysová, fialová, bledomodrá, ľanová, žltá, mandľová, krikľavá zelená, indigová, lieskový orech, tabaková blond, žltý melón, terakotová, piesková, lososová, žuvačková ružová, nektárová, sivá, mentolová.

Predstavíme vám štyri základné línie udávajúce smer móde leta 2010.

 

Oh my darling!

Potešenie z dokonalosti, štýl riviéra

Prostredie a tvary 50. rokov, precíznosť haute couture, túžba po dokonalosti, oslnivá elegancia… Bohatosť motívov a potlače, dôraz na detail, dokonalé kontúry a lemovanie. Nič nie je ponechané náhode. Všetko je presné, jasne koncipované, čisté, uhladené, pekné, harmonické a pôvabné. Základ: ružová, satén, návrat klasiky.

 

Bizarný bazár (Bizarre bazaar)

Chytiť sa príležitosti a vyraziť na párty

Zmes slávnostnej atmosféry, večierkov a letného optimizmu. Veľa voľného času! Nové technológie umožnili vytvoriť svet neobmedzenej škály farieb a motívov. Potlače z celého sveta, téma recyklácie a životného prostredia, naivné detaily. Trend ručne robených výrobkov, ktorý rozpútala Brazília, zavíta na každú pláž. Tento bláznivý smer má za cieľ spôsobiť kultúrny šok. Základ: kultúrna výmena, indigo, sladkosti, recyklácia a prispôsobovanie.

 

Dokonalá rovnováha (extreme equilibrium)

Nové pravidlo: mení sa dizajn

Najnáročnejší a zároveň najžiadanejší módny smer, v ktorom sa mieša autentickosť s modernou. Túžba po večnom luxuse, revolučne ľahké materiály na spodnú bielizeň. Kolekcia kombinuje dokonalosť a bohatosť detailov. Pôsobí prirodzene a pritom výstredne, nápadito, kladie dôraz na ručnú výrobu, je akoby poznačená časom… Neformálna a romantická móda, kamienky a minerály. Základ: perfektne nedokonalá, voda a oheň, hi-tech a tradícia.

 

Farebná terapia

Prekvapiť množstvom nových a žiarivých farieb

Inšpirované štýlom pop-art, teda 60. a 70. rokmi. Prúžky, mesto Memphis 80. rokov, žiarivé kocky a veľký ohňostroj, umelecké prostredie. Nariasené materiály, origami efekty, závesy, športové prvky, pohrávanie sa s detailmi. Vízia vzrušujúcej a prekvapivej nádhery. Základ: športová haute-couture, rytmus čiernej a bielej.

 

Sprac. MaJe

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly