Flash
styl august 2019


Textilné a odevné stretnutie v Budapešti 

V polovici októbra sa v Budapešti pod záštitou Vedecko-technickej spoločnosti textilného priemyslu (TMTE) už po tretíkrát konala medzinárodná konferencia na tému Inovácia v odevnom priemysle. O perspektívach textilného a odevného priemyslu v rámci výskumno-vývojového projektu EURATEX informoval prítomných bruselský zástupca Mauro Scalia.

Druhý deň po konferencii sa uskutočnilo v budapeštianskom hoteli Platanus prvé Obchodné stretnutie pre textilné a odevné spoločnosti. Táto akcia bola pripravená na podnet Celoštátneho zväzu podnikateľov a zamestnávateľov - Textilnej a odevnej sekcie (VOSZ), odbornej organizácie Vedecko-technickej spoločnosti textilného priemyslu (TMTE) a s podporou Maďarskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (ITDH). Záštitu nad akciou mal prezident VOSZ Sándor Demján.

Obchodné stretnutie navštívilo viac ako 100 obchodníkov-predstaviteľov malých a stredných podnikov textilného a odevného priemyslu, ktorí mali možnosť počas vzájomných konzultácií oboznámiť sa s ponúkanými produktmi ôsmich prezentujúcich sa firiem, medzi ktorými bola aj jedna slovenská firma, Protection Technology.

Obchodníci si mohli vybrať medzi spoločnosťami ponúkajúcimi vlastnú odevnú značku alebo prácu vo mzde, medzi výrobcami a veľkoobchodníkmi s úpletmi, pracovnými a ochrannými odevmi. V ponuke firiem bola aj textilná galantéria, bytový textil a tiež predajcovia textilných strojov a systémov CAD-CAM.

Organizátori podujatia veria, že na plánovanom stretnutí, ktoré sa uskutoční o rok, privítajú ešte väčší počet domácich i zahraničných firiem.

 

Sprac. sich

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly