Flash


Hong Kong Fashion Week 

Januárový Hong Kong Fashion Week opäť dokázal, že drží krok so svetovými trendmi. Už po štyridsiatykrát sa stretli vystavovatelia a obchodníci na tejto najväčšej akcii svojho druhu v Ázii a trendy na sezónu jeseň-zima 2009 sa tak mohli predstaviť v plnej kráse, farebnosti a kreativite.

Na ekonomickú krízu si v priebehu výstavy na výstavisku spomenul iba málokto - predstavilo sa tu okolo 1400 vystavovateľov z 23 krajín a regiónov sveta. Najväčší záujem mali návštevníci o dámske a pánske odevy, oblečenie pre najmenších, večerné róby, topánky a kabelky. Nechýbalo ani športové oblečenie, spodná bielizeň, bižutéria či látky a gombíky.

Hongkonské výstavy sú po svete známe svojou skvelou a detailne prepracovanou organizáciou i sprievodnými programami. Tento rok sa okrem ôsmich módnych prehliadok konalo tiež finále medzinárodnej prestížnej návrhárskej súťaže hongkonských mladých talentov Hong Kong Young Fashion Designers' Contest 2009. Známa súťaž s 32-ročnou históriou, z ktorej vyšli niektorí súčasní úspešní módni návrhári, predviedla 19 finalistov s vynikajúcimi nápadmi a osviežila publikum mladým pohľadom na svet. Ďalšími pochvaľovanými akciami boli nepochybne atraktívne semináre - okrem možnosti na nadviazanie nových obchodných kontaktov či priamych obchodných príležitostí sa tu mohli profesionáli z odboru módy a odievania dozvedieť veľa zaujímavého zo súčasných a budúcich trendov.

Na výstavu prichádza tradične publikum z celého sveta - samozrejme, aj z Českej a Slovenskej republiky. Pán Radek Velíšek z Uncle Sam, a. s., komentuje obchodnú udalosť týmito slovami: „Na túto výstavu chodíme pravidelne -  hlavne na jesennú, ktorá je podľa môjho názoru lepšia ako tá jarná. Stretávame sa tu so svojimi stálymi partnermi a takmer vždy tu nájdeme nové kontakty do budúcna. Tento rok to nebolo inak."

Ivona Táborská, riaditeľka českej a slovenskej pobočky HKTDC, hovorí:„Firmám, ktoré pôjdu na ďalší ročník výstavy po prvýkrát alebo sa minimálne rok nezúčastnili, poskytuje naša pobočka atraktívnu ponuku ubytovania v luxusnom hoteli na tri noci zdarma. Aj podnikatelia sa automaticky zaradia do skupiny VIP návštevníkov, ktorí majú prístup do Dračieho salónika a môžu kedykoľvek bezplatne využiť občerstvenie a internet. K ďalším výhodám určite patrí účasť na slávnostnom koktaile a raute po ukončení prvého výstavného dňa, na seminároch o súčasných trendoch a na módnych prehliadkach." Podľa I. Táborskej veľa českých a slovenských firiem výstavu veľmi dobre pozná a zúčastňuje sa jej každoročne okolo tridsať firiem z oboch krajín. Týždeň módy oživí Hongkong vždy dvakrát ročne - v zime a v lete.

Hongkong však neponúka iba výstavy a biznis. Po zatvorení brán hongkonského výstavného centra, šperku ázijskej architektúry, sa otvoria brány bohatého nočného života. Zaslúženú relaxáciu ponúka taktiež množstvo skvelých reštaurácií s exotickými pochúťkami, výborné sú najmä čerstvé morské plody. Milovníci nakupovania sú v Hongkongu na správnom mieste, obchodné domy aj pouličné trhoviská majú čo ponúknuť. Hongkong je príjemné mesto s jednoduchou dopravou, kde sa pohodlne dohovoríte anglicky.

Viac info: email prague.consultant@tdc.org.hkm

 

Praha/Hongkong, HKTDC, foto HKTDC

HKTDCHKTDCHKTDC
ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly