Flash
styl august 2019


Quelle si udržiava výbornú pozíciu 

Za pätnásť rokov pôsobenia na Slovensku sa spoločnosť Quelle vypracovala na najsilnejší katalógový obchod na Slovensku. Obchodný rok 2007/2008 uzavrela s osempercentným rastom a získala viac ako 35-tisíc nových zákazníkov. Len internetový predaj stúpol o 70 %. Zároveň agentúra TNS SK hodnotí Quelle Slovensko ako jedného z najlepších online predajcov.

Oznámili to reprezentanti Quelle Slovensko na tlačovej konferencii 14. januára v Bratislave.

Ako uviedol riaditeľ Quelle pre strednú a východnú Európu Axel Steuernagel, Slovensko vykazuje v súčasnosti najlepšie výsledky. No nielen Slováci obľubujú služby Quelle. Napríklad v Rusku stúpol predaj o 70 - 80 %. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo Quelle stlmilo aktivity v Nemecku a Rakúsku, kde je vývoj slabší.

Quelle pripravilo v novom katalógu novinky, ktoré isto potešia zákazníkov. Je to napríklad kolekcia v štýle prêt-à-porter, ktorú vytvoril rumunský dizajnér Catalin Botezatu špeciálne pre strednú a východnú Európu.

Už v minulom roku sa spoločnosť pripravovala na zavedenie eura. S cieľom zabezpečiť transparentnosť zaviedla opatrenia nad rámec povinností stanovených zákonom. V katalógu a tiež na internete zákazník nenájde len prepočítavaciu tabuľku, ale aj kompletné duálne zobrazenie cien. Podľa vyjadrenia reprezentantov spoločnosti bol prechod na euro celkom bezproblémový.

Na ďalšie obdobie si Quelle stanovila cieľ posilniť pozície na trhu a zvyšovať internetový podiel novým sortimentom a zlepšovaním zákazníckych služieb.

 

Bratislava/Darina Vitteková

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly