Flash
Expo Riva  november 2019


Španielsko je najdôležitejší partner 

Veľtrh SIMM, patriaci medzi najdôležitejšie módne veľtrhy Európy, sa ujal iniciatívy hostiť v rámci veľtrhu návštevnícku krajinu. Začal vo februári 2008 Portugalskom, v júli toho istého roku hostili Brazíliu a vo februári tohto roku to bude módna veľmoc Francúzsko. Didier Parakian, známy módny návrhár a predseda Zväzu Prêt-à-Porter poskytol pri tejto príležitosti interview.

 

Aký význam má španielsky trh pre francúzsky módny priemysel?

Po mnohých rokoch obchodnej spolupráce je Španielsko pre francúzsku módu dôležitý, solídny a hospodársky veľmi zaujímavý partner. Pre väčšinu našich firiem je Španielsko najdôležitejším zahraničným partnerom.

 

Akú dôležitosť má SIMM pre francúzskych vystavovateľov?

Salón SIMM je pre francúzskych vystavovateľov nevyhnutnou prezentáciou v Španielsku. Tohto v Európe vedúceho veľtrhu sa zúčastní 76 francúzskych firiem (priemerná účasť francúzskych firiem na veľtrhoch v Európe je 45 vystavovateľov), ku ktorým patria veľké značky ako AB.Paris, Amour de Pin Up, Baia, Bony, Cottonade, Dellauie, Didier Parakian, Lauren Vidal, Le Cottonier, Madame Zaza of Marseille, Rosa Rose, Robert Faure, Sa Marjorie, Scandelle, Zapa Zas a mnohí ďalší.

 

Ako oceňujete skutočnosť, že Francúzsko bude hosťujúcou krajinou na SIMM-e?

Pre nás, t. j. pre firmy zúčastňujúce sa na SIMM-e, je veľkou cťou, že nás Španielsko pozvalo na takýto salón. Francúzsko oceňuje, že Španielsko je jedným z našich dôležitých trhov.

 

Plánuje Francúzsko ako hosť SIMM-u prísť na februárový veľtrh s nejakou mimoriadnou propagačnou iniciatívou?

Prezentácii francúzskej módy venujeme na ploche veľtrhu 100 m2. V tejto zóne so špeciálnym dizajnom budeme ponúkať pri francúzskej hudbe (od veľkých opier až po známe šansóny) šampanské, plazmové obrazovky, internetové napojenie, ktoré uľahčí prístup návštevníkov na naše nové webové stránky, a Viva La Mode kartu umožnujúcu priame napojenie na módu vo Francúzsku. Okrem toho obdarujeme našich návštevníkov rôznymi darčekmi a personál SIMM-u oblečieme do francúzskych kolekcií.

 

Zdroj SIMM

Didier Parakian
ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly