Flash
styl august 2019


Otázniky nad vašimi hlavami 

Prednedávnom som si zakúpil v predajni s pánskou konfekciou zimný pánsky zvrchník krátkeho strihu s fazónovým golierom, jednoradovým skrytým zapínaním na 3 gombíky, čiernej farby, ušitý z vlnenej zmesovej tkaniny (flauš), 60% vlna, 20% kašmír, 20% polyamid, podšívka 100-percentná viskóza. Ako veľakrát predtým aj tentokrát som išiel do predajne s dôverou, že kupujem výrobok, ktorý bol vyrobený na Slovensku a môžem sa spoľahnúť na jeho kvalitu a precíznosť spracovania jednotlivých technologických prvkov. Zvrchník bol značky MODEV, bolo to po prvý raz, lebo dosiaľ som preferoval značky OZETA a MAKYTA, ako aj českú značku PROSTĚJOV, s ktorými som bol nadmieru spokojný. Keďže v predajni nemáte čas obzerať si detaily a spoliehate sa na kvalitu za vysokú cenu, zvrchník som si zakúpil.

Samozrejme, že som si ho nechal na sebe, lebo som sa ponáhľal na stretnutie a musel som ho mať oblečený. Večer, keď som sa vrátil domov, zvrchník som vyzliekol, zavesil na ramienko a bolo. Na druhý deň, ako býva mojím zvykom, začal som zvrchník skúmať podrobne. Ja tomu vravím choroba z povolania, keďže mám odevnú školu a pracoval som ako hlavný kontrolór kvality. Na zvrchníku som zistil zásadné nedostatky a nekvalitné vypracovanie jednotlivých technologických operácií:

- chýbajúci hlavicový podklad v hlavici rukáva,

- chýbajúca hlavicová výplň (hlavica nepekne padá dole),

- šev v hlavici rukáva rozžehlený (nemôže byť),

- nakrivo zastrihnuté plecné vložky,

- plecné vložky prišité komplet strojom stehom triedy číslo 101 (nemôže byť),

- stehy po uchytení plecných vložiek viditeľné na lícnej strane zvrchníka (jeho prieramkoch),

- nezažehlená podšívka na rukávoch,

- zle zapravený montážny otvor v rukáve,

- nakrivo našité gombíky na rukáve (dosť viditeľné).

To sú chyby, ktoré by sa nemali vyskytovať na odevnej konfekcii, ktorá slúži ako reprezentačný odev. Kompetentným zrejme išlo o to, aby kde a dačo ušetrili a draho predali, preto teraz zaryto mlčia. Podobné nedostatky by sa v budúcnosti nemali opakovať. Veď ide o kvalitu, a nie o kvantitu.

 

O vyjadrenie k uvedenej sťažnosti sme požiadali Ing. Máriu Uličnú, konateľku MODEV, s. r .o.


V našich predajniach MODEV a M-Danielli plne rešpektujeme právo zákazníka reklamovať výrobok, na ktorom sa vyskytli chyby. Pri reklamácii vždy postupujeme v zmysle Zákona o ochrane spotrebiteľa, teraz  č.397 z 18. 9. 2008, ktorý nadobudol účinnosť 1. 11. 2008. Vzhľadom na to, že Váš čitateľ zatiaľ výrobok nereklamoval v žiadnej našej predajni, odporúčam čitateľovi , aby tak urobil čo najskôr. Po spísaní reklamačného protokolu bude  výrobok zaslaný na odborné posúdenie. Až výsledok odborného posúdenia ukáže, či je chyba opodstatnená. Čitateľ popisuje výrobok, že ide o krátky plášť s fazónovým golierom a jednoradovým skrytým zapínaním na 3 gombíky. Z popisu je nám jasné, že tento
model pre MODEV šili v OP Prostějov. Vzhľadom na to, že
na trhu už pôsobíme dosť dlho (predtým sieť predajní OZETA), zaznamenávame aj vývoj a určité zmeny v technologických postupoch, ktoré sa menia aj vzhľadom na módne trendy a na efektívnosť výroby.

 

M.F.

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly