Expo riva 2020


PRÊT À PORTER PARIS 

PRÊT À PORTER PARIS

Paříž žije módou v každé době, stejně v konjunktuře, tak jako se strašidlem krize nad hlavou. Dvakrát do roka se navíc stává centrem kreativní, ale zároveň nositelné módy díky veletrhu PRÊT À PORTER PARIS® - „Připraveno k nošení" v Paříži nebo z Paříže. Název veletrhu není v tomto případě jen dobře voleným obchodním názvem, ale podmínkou pro vystavovatele a zárukou pro nákupčí.

Pod heslem „ Ať žije krize!"(Vive la crise!) se vydalo nejen vedení veletrhu, ale i většina vystavovatelů do boje. Naše slovní spojení, že vše špatné je k něčemu dobré tady vskutku dostalo za pravdu.

Vystavovatelé přišli s novým, přehlednějším uspořádáním stánků, s jasným rozdělením podle cílových skupin zákazníků. A tak nákupčí, kteří jsou pro vystavovatele to nejdůležitější, dostanou ihned přehled a mohou věnovat co nejvíc času výběru modelů pro své obchody.

Vedle již tradiční nabídky získává stále více na oblibě u vystavovatelů i obchodníků oddělení s módou pro plnější postavy s krásným názvem So Sweet - Jak sladké! Úplně nové byly hned dvě oddělení Go Magic - s oděvy určenými ženám vyznávajícím nejmodernější životní styl s nádechem luxusu a naproti tomu Go Easy - jednoduchou módou a doplňky inspirovanými nedávnou historií i globální etnickým stylem.

Nabízené oděvy ve všech skupinách individuálně respektovali trendy sezóny a veletrhu, nechyběla jim hravost i fantazie, ovšem při důsledném dodržování požadavku nositelnosti.

Trendové fórum, které pro PRÊT À PORTER PARIS® připravila zkušená módní publicistka Alexandra Senes, perfektně vyjadřovalo trendovou atmosféru sezóny a bylo zároveň velkou inspirací pro příští období.

Tři styly zcela pokryly různorodé módní dění. ČERNO- BÍLÁ - styl pro inteligentní emancipovanou ženu. Ženu, která ráda mísí pánské prvky s dámskými, nebojí se kontrastů, ale nevyhledává je.

ABRACADABRA - svět snů a pohádek, svět fantazie a fantaskna, do kterého můžeme utéci při velkých i malých potížích. Můžeme se zahalit do závoje nebo se zabalit do měkké pleteniny. Vrstvení a zvětšený objem jsou hlavními prvky toho stylu.Temnější mystická barevnost oživená třpytem masivní bižuterie s kameny dotváří atmosféru.

2109 - PŘEDPOTOPNÍ AVANTGARDA - výlet do 22. století. Vše v silné nadsázce, proto také podtitulek - předpotopní! Nové materiály, jasná a akcentní barevnost, směs retro stylů s futuristickým pojetím oděvů. Nové uplatnění rukodělných technik, dětský svět, kombinace možného s nemožným.

Celková bilance veletrhu potvrdila úspěšnost nové koncepce. Počet návštěvníků se zvýšil o

2 %. Vedle Francouzů byla nejpočetnější skupina nákupčích z Itálie, Španělska a Belgie, japonští obchodníci se vyšplhali na 5.místo. Zájem o evropskou módu v Asii neupadá, ale právě naopak. Je to dobrá zpráva pro oděvní průmysl.

Výsledky veletrhu PRÊT À PORTER PARIS® jsou inspirativní stejně pro pořadatele veletrhů jak pro naše návrháře i obchodníky. Je to jednoduché: Mít jasný koncept, neztrácet hlavu a bojovat!

 

PRÊT À PORTER PARISPRÊT À PORTER PARISPRÊT À PORTER PARIS

 

Nina Provaan

Foto Prêt à Porter a archív autorky

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly