Expo riva 2020


CPD, HMD, GLOBAL Fashion, Düsseldorf 

makram

Pri všetkom, čo sa písalo a čo bolo počuť v uplynulých týždňoch o budúcnosti CPD a aktuálnej situácii v obchode, sme s priebehom veľtrhu viac ako spokojní. Vietor nám fúkal silno do tváre. Tí, ktorí náš veľtrh vyhlasovali skoro za mŕtvy, sa poučili. Sme tu stále," povedal Philip Kronen, konateľ spoločnosti Igedo Company v poslednom dni veľtrhu. Ako ďalej poznamenal, na júlový veľtrh, na ktorý majú pripravené nové nápady, sa už teraz púšťajú do práce.

Čo hovoria čísla? Viac ako 24-tisíc návštevníkov z 54 krajín sa prišlo informovať o trendoch na budúcu zimu a pozrieť si produkciu 1450 vystavovateľov. Pokles návštevníkov o 2300 vysvetľuje Igedo absenciou Body Looku, ktorý bude až v júli. Napriek tomu, ako uvádza Igedo Company, každý štvrtý návštevník, ktorý na prelome januára a februára prišiel na veľtrh, bol nový. Veľtrh CPD, HMD a Global fashion charakterizovala vysoká kvalita kupujúcich, z ktorých dve tretiny boli vo vedúcich pozíciách odevných domov. Až 80 % z nich sa vyjadrilo, že chcú prísť aj nabudúce. Traja zo štyroch návštevníkov hodnotili veľtrh pozitívne. Vystavovatelia ponúkali na CPD dámsku módu počnúc klasickými kolekciami cez progresívne až po avantgardu. Mimoriadnu pozornosť vzbudzovali sektory Avantgarde Gallery, Supersize Concept 11, ako aj módne prehliadky. Popri známych dizajnérskych stáliciach ako Anja Gockel, Beate Heymann, Peter O. Mahler alebo Ivan Grudahl dostali priestor na prezentáciu aj mladí zahraniční dizajnéri z Ruska alebo dizajnérka Kyriaki Costa z Cypru, ktorá bola na veľtrhu CPD po prvýkrát.

Global fashion patrí k jedným z mála miest, kde sa stretávajú medzinárodné firmy s ponukou práce vo mzde. Tentoraz sa Global fashion ešte viac internacionalizoval. Až 320 vystavovateľov prišlo z Egypta, Bangladéša, Bulharska, Veľkej Británie, Indie, Talianska, Kanady, Lotyšska, Litvy, Makaa, Maroka, Panamy a z iných krajín.

Medzi návštevníkmi, ktorí pravidelne navštevujú Düsseldorf, boli aj mnohí z našich čitateľov. Úbytok vystavovateľov aj návštevníkov bol podľa nich citeľný, no napriek tomu ho hodnotili ako jeden z najdôležitejších európskych veľtrhov poskytujúcich informačnú a kontaktnú základňu.

 

a.gockel_08.jpgAlexandra SchiessBrandFairCPDCPDLiz WienmanOrder_Info_03.jpgSophie HummeltStillsvonWedel Tiedeken

 

Sprac. dv
Zdroj Igedo
Foto Igedo Company/Tillmann

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly