Expo riva 2020


ISPO, Mníchov 

ispo winter

Ani štrajk mníchovskej dopravnej spoločnosti neohrozil konanie a návštevnosť najväčšieho športového veľtrhu ISPO 2009. Vyše 60-tisíc návštevníkov z viac ako 100 krajín znamenalo len o málo menšiu návštevnosť ako v rovnakom období roka 2008. Internacionalizácia bola tohto roku vysoká, podiel zahraničných návštevníkov sa pohyboval až okolo 66 percent.

Väčšina z tých, ktorí tu boli, ohodnotili veľtrh známkami veľmi dobrý a veľmi spokojný. Prispel k tomu aj dobrý priebeh uplynulej (aj keď sa nám to nezdá, jar sa už hlási o svoje slovo) zimnej sezóny a široká, kvalitatívne vysoká ponuka vystavovaných produktov. Niektorí vystavovatelia sa vyjadrili, že často vyslovovaná kríza tu nezohrala žiadnu rolu.

Najviac rezonovala téma bezpečnosť. Helmy a protektory, čo sa predajnosti týka, boli absolútnymi špičkami. Aj preto veľa výrobcov investovalo do vývoja nových produktov, ktoré okrem bezpečnosti spĺňajú aj požiadavky životného štýlu. Veľakrát sa skloňovala aj téma trvácnosť výrobkov. Preto sa po prvý raz odovzdávala cena produktom, ktoré spĺňali podmienky trvácnosti nielen v zmysle životného štýlu, ale ako filozofie. Priemysel si túto filozofiu osvojil a rozšíril recyklovateľné a prírodné materiály bez toho, aby produkty stratili na funkčnosti.

Ako bolo vidieť na veľtrhu, najväčší rozkvet zažíva outdoorové oblečenie, ktoré ovplyvňuje každoročne vo veľkej miere všeobecnú športovú módu do interiérov aj do exteriérov.

Nálada bola na veľtrhu, ako sme už zvyknutí, výnimočná a nikto nepochybuje o tom, že ďalší veľtrh Ispa stanovený v termíne 7. až 10. februára 2010 a umiestnený na novom výstavisku Messe München, bude rovnako úspešný.

 

ispo winterispo winterispo winterispo winterispo winterispo winter

 

Sprac. dv

Foto Streubel pre Messe München

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly