Expo riva 2020


Nová kolekcia obuvi Hetty Rose 

Kimi 2.jpg

Henrietta Rose Samuelsová je mladá ambiciózna návrhárka obuvi. Podľa svojej prezývky Hetty, ako ju všetci volajú, pomenovala svoju obuvnícku spoločnosť, ktorá šije obuv na mieru, Hetty Rose Limited. Vyštudovala Cordwainers College - londýnsku univerzitu módy so špecializáciou „dizajn obuvi". Počas štúdií získala príležitosť absolvovať stáž u návrhárky obuvi Georginy Goodmanovej. Odvtedy začala pracovať v Londýne a v Taliansku v obuvníckych firmách zameraných na ručne spracovanú obuv.

 

Hetty rada navrhuje originálnu obuv a buduje si svoj vlastný, ľahko rozpoznateľný „rukopis". Filozofia jej spoločnosti spočíva v recyklácii. Produkuje obuv, ktorá neškodí životnému prostrediu, ale nie na úkor krásy a atraktivity. Hetty vyhľadáva staré použité materiály, aby z nich vytvorila unikát - ručne vyrobený model, ktorý vyzerá moderne.

Základom novej kolekcie Hetty Rose pre jar/leto 2009 sú originálne materiály. Napríklad materiál na kimono kombinuje so zlatou látkou a jemnou výšivkou. Návrhárka sa inšpirovala krásami Japonska - hlavne mohutnou architektúrou, chrámami a mrakodrapmi. Väčšina návrhov totiž vznikla počas jej ciest po Japonsku, keď pendlovala po tamojších mestách a vyberala vhodné látky. Hetty tvrdí: „Bolo veľmi ťažké nájsť detailne prepracované materiály, ktoré by som mohla použiť. Spracovať tieto tvrdé látky si vyžadovalo veľa námahy. Chcela som však ukázať, že Japonsko môže ponúknuť viac než tradičné ázijské látky, s akými sa bežne stretávame." Svojou najnovšou kolekciou sa Henrietta Samuelsová odklonila od ženskosti a ultra vysokých opätkov. Zamerala sa na robustnejšie topánky s ťažkými prackami. Výber látok však ostal typicky ženský. Zohľadnila aj pripomienky svojich zákazníkov, ktorí si žiadali topánky na bežné nosenie a na nižších opätkoch. Vyhovela im a práve preto do kolekcie zaradila aj „ležérnejšiu" obuv. Celkovo sú modely určené pre tých, ktorí chcú vyčnievať z davu. Kolekcia je plná nadčasových modelov určených na všetky sezóny. „Ak sú topánky v univerzálnom štýle a boli robené na mieru, teoreticky by mali byť nositeľné naveky," myslí si talentovaná dizajnérka.

 

Kaiko.jpgKari.jpgMegumi.jpgNanami.psd2 copy.jpg

 

 

MaJe
Zdroj Claudio Leoni

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly