Expo riva 2020


Stručne zo sveta 

TDF mieri do Šanghaja

TDF bola pôvodne organizácia francúzskych výrobcov a salónov, ktorá sa aktivizovala aj v Taliansku a v strednej Európe. Neskôr organizovali INTIMARE - veľtrhy spodnej bielizne a plaviek v talianskej Bologni. Už po niekoľko sezón stoja aj za veľtrhom INTERTEX  (veľtrh alternatívnych dodávateľov textilu) a k nemu sa neskôr priradila výstava odevov organizovaná vo výstavných priestoroch bývalého kláštora Le Stellione uprostred Milána.

Teraz prichádza organizácia TDF s ďalšou akciou, a to mimo Európy. V termíne 12.-14. marca 2009 organizuje veľtrh módy v Šanghaji. Vzájomné prepojenie medzi kontinentmi tak stále užšie.   

milano

MADE IN MILAN, nový pojem i význam

Miláno sa spája s módnymi prehliadkami, veľtrhmi, skvelým dizajnom a novinkami v oblasti nábytku. V roku 2008 vznikla značka MADE IN MILAN, ktorá podčiarkuje medzinárodný význam Milána práve v týchto oblastiach. Kto si túto značku voľne preloží ako „vyrobené v Miláne", spraví chybu! Význam skratky je Moda-Arte-Design-Eventi a zahŕňa výrobcov, štúdiá, veľtrhy a zväzy v regióne Lombardia, pod ktorého patronátom značka MADE IN MILAN vznikla.

Tradiční individualisti s niekoľkými módnymi oblasťami preslávenými po celom svete - ako napríklad hodvábnický priemysel okolo oblasti Como, bavlnársky pri Gallarate, kožušnícke spracovanie v okolí mesta Magena a samozrejme aj samotní tvorcovia a mesto Miláno ako centrum obchodu - to všetko dáva predpoklady pre udržanie a ďalší rozvoj značky, ktorá, ak sa chce ďalej celosvetovo presadzovať, musí naďalej voliť prístup tzv. dostupnej kvality.

 

Nové super vlákno z červeného jeleňa: CERVELT

Na trh prichádza nová značka a hlavne nový pojem - vlákno CERVELT. Vyvinula ho firma Douglas Creek na Novom Zélande z červeného jeleňa.Transportovali ho zo Škótska do Tasmánie a potom na Nový Zéland v 19. storočí, kde sa zdarne rozmnožil a dnes tu na chovných farmách žije asi 2 a pol milióna kusov, čo predstavuje zhruba polovicu celkového chovu vysokej zveri na svete.

CERVELT je podľa výrobcov, špecialistov na kašmír diamantom medzi vláknami. Používa sa nezmiešaný, a to v hodnote 13 mikrónov, teda je jemnejší ako kašmír (15-16 mikrónov), dĺžka vlákna je do 25 mm s prirodzeným zvlnením, ktoré tiež zaručuje udržanie formy vlákna. Vlákno CERVELT je lesklé, hebké a podobá sa na hodváb. Je priedušné a zároveň veľmi teplé, a to aj pri jeho použití na výrobu maximálne jemných výrobkov. Každý rok ho zatiaľ bude k dispozícii iba 1000 kg a cena bude zodpovedať jeho kvalite: teda prirovnanie k diamantu je viac ako oprávnené.

 

 

 

 

SVy

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly