Expo riva 2020


Marks & Spencer pokračuje v expanzii 

Britský maloobchodný reťazec Marks & Spencer opäť tento rok rozšíri počet svojich predajní. Do apríla 2009 spoločnosť otvorí celkove päť nových predajní v Brne, Trenčíne, Košiciach a v poľskej Poznani. Svoju vôbec prvú predajňu Marks & Spencer predstaví tiež v Tallinne, v hlavnom meste Estónska.

Predajná plocha britského reťazca tak vďaka týmto predajniam vzrastie o 7409 m2. Expanzia nadviazala na minuloročné jesenné rozšírenie siete Marks & Spencer o sedem predajní, a to v SR (Banská Bystrica, Košice), ČR (Jihlava, Ústí nad Labem, Liberec, Ostrava) a PL (Koszalin). S novými obchodmi sa počet predajní Marks & Spencer na Slovensku zvýši na štyri, v Českej republike na pätnásť a v Poľsku na šesť.

Riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Marks and Spencer Czech Republic, a. s., Ing. Dušan Mrozek uviedol: „V roku 2008 vzrástol medzinárodný obchod Marks & Spencer o 26,9 % v 3. štvrťroku a my by sme radi v tomto trende pokračovali aj v roku 2009. Som rád, že sa nám otvorením nových predajní podarí v regióne vytvoriť ďalších 104 nových pracovných miest. Ako sme už dávnejšie avizovali, v priebehu niekoľkých rokov plánujeme na trhoch strednej Európy a Pobaltska svoju pozíciu naďalej posilňovať a otvoriť približne 20 nových obchodov."

Nové predajne zodpovedajú celosvetovému päťročnému programu Marks & Spencer, ktorého cieľom je minimalizovať dopad výroby a predaja na životné prostredie. Sú vybavené energeticky úspornými žiarovkami, šetrnou klimatizáciou a usilujú sa o minimalizáciu produkcie odpadov. Spoločnosť sa tak snaží prispievať k zníženiu produkcie oxidu uhličitého. Všetky predajne by mali byť otvorené do konca mája tohto roku.

 

 

 

 

 

Ts M&S

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly