Expo riva 2020


Otázniky nad vašimi hlavami 

Ing. Miroslav Slavík, PRAKO KYJOV, spol. s r.o., Výroba nočního prádla

Naše firma se zúčastňuje veletrhu STYL Brno pravidelně již od roku 1996. Ještě jsme nevynechali ani jeden půlrok. To svědčí o tom, že pro nás je tento veletrh klíčový jak pro prezentaci, tak i pro uzavírání obchodních kontraktů. Návštěvnost i obchodování na veletrhu byly tentokrát u naší firmy oproti minulým ročníkům slabé a silně ovlivněné poplašnými zprávami o ekonomické krizi vypouštěné všemi médii. Za to by je měli trestat stejně jako jsou trestné poplašné zprávy o uložení bomby. Jako výrobci prádla se s permanentní krizí v textilním průmyslu potýkáme již 10 let a dosud to nikoho moc nezajímalo. Pouze slyšíme, že máme být adaptabilní, pružní a konkurenčně schopní. Takže se již nemohu dočkat toho, až se zde na trhu objeví indický automobil značky TATA za 40 000 Kč, který při první poruše či havárii hodím do šrotu a za dva průměrné měsíční platy si koupím nový, stejně jako tričko či noční košili dováženou z Indočíny na jedno použití.
Mrzí mě, že Ing. Gabriela Vargová v rozhovorech pro Textil-Žurnál a MODA revue při "lákání" na veletrh STYL si jako jeho ředitelka vzpomněla z tuzemských (čti českých a slovenských) značek pouze na OP Prostějov, který má navíc u vchodu do své expozice „stráž" a ta vpustí dovnitř pouze vybrané návštěvníky. Domnívám se (ale připouštím, že se mohu mýlit), že zdravý patriotismus by nám pomohl zmírnit dopady ekonomické krize více než propagace cizích, byť renomovaných značek, které jeden půlrok vystavují a následně se po nich slehne zem. Zdůrazňuji, že má předchozí slova neprezentuji jako kritiku či stýskání si na veletrh STYL. Ba naopak, na STYL nedám dopustit. Vždyť zůstal jedinou tuzemskou a také středoevropskou akcí v oblasti módy, která snese měřítko a může používat označení veletrh. Přeji STYL-u, ať ustojí tuto pozici i nadále a apeluji na tuzemské značky a firmy, ať mu v tom pomohou.
Jednu poznámku na závěr: Vzhledem ke zrušení veletrhu MÓDA Praha měla naše firma týden po STYL-u kontrakty v Praze. Srovnám-li postřehy z Brna a Prahy usuzuji, že krize do Prahy ještě nedorazila anebo tam žijí v jiném světě.

V našich článcích k veletrhu STYL se snažíme vždy uvádět některé firmy (všechny samozřejmě vzhledem k jejich vysokému počtu jmenovat nelze), které mají čtenářům, t j. potenciálním návštěvníkům dát předběžný přehled o tom, co se na veletrhu bude prezentovat, resp. které tradiční firmy a které nové budou vystavovat. Z průzkumů mezi návštěvníky, které provádíme pravidelně 2 krát ročně, vychází jednoznačný zájem návštěvníků o tradiční firmy (zejména lídry českého trhu) a také o nové firmy, nové zboží či novinky. Novinky jsou návštěvníky veletrhu uváděny jako cíl jejich návštěvy na 1. místě. Z těchto důvodů uvádíme
např. mezi tradiční vystavovatele firmy jako OP Prostějov, Tonak, Karpet, apod. Jejich účast,
tj. účast největších firem (co do výstavní plochy) je pro návštěvníky znamením toho, že o veletrh je stále zájem mezi těmito "velkými" a pro návštěvníky to znamená i stabilitu významu veletrhu. Co se týče nových firem, neuvádíme pouze jejich názvy, ale soustřeďujeme se zejména na jejich novinky. Uvádíme samozřejmě i novinky ostatních tradičních vystavovatelů - cíl je jasný - upozornit návštěvníky na novinky.
Z těchto důvodů oslovujeme 2-3 měsíce před veletrhem všechny vystavovatele s prosbou o zaslání informací o jejich vystavovaných kolekcích, o novinkách, nových materiálech či kolekcích a pod. Přesto, že tato nabídka od BVV je pro všechny vystavovatele nabízena zdarma a přesto, že tyto informace poté uvádíme zdarma v našich tiskových zprávách i na našich webových stránkách v sekci PR portál vystavovatelů (vč. fotografií modelů, apod.),
vystavovatelé na naši nabídku nereagují, jak bychom si představovali. V únoru 2009 zareagovalo např. jen 17 firem (viz www.styl.eu). A právě z těchto informací pak čerpáme inspiraci do našich tiskových zpráv, kterými propagujeme firmy a kolekce jak novinářům, tak i návštěvníkům (internet, e-zpravodaje, apod.). Je mi líto, že právě PRAKO Kyjov, který patří k našim tradičním vystavovatelům, patří zrovna k těm, kteří na naši výzvu zatím nezareagovali. Snad je to z časových důvodů. Chápu, že každá firma má před veletrhem spoustu starostí a řeší i jiné problémy než přípravu na veletrh. Věřte mi, že pokud nám zpřístupníte informace (t j. tiskovou zprávu a fotografie toho, co byste chtěl návštěvníkům sdělit, či na co z Vaší kolekce byste chtěl upozornit) budeme psát v našich článcích i o Vaší firmě. A nejen v časopise MÓDA revue. Propagace veletrhu je i v ostatních odborných časopisech a na odborných portálech.
Závěrem mi dovolte, abych Vám poděkovala za Váš názor na veletrh STYL, za Vaši loajalitu
k našemu veletrhu, kterou si velmi vážím. Jsem ráda, že patříte k našim tradičním vystavovatelům a doufám, že to tak zůstane i nadále. Přeji Vám hodně pracovních úspěchů a těším se na setkání v srpnu 2009 na veletrhu STYL v Brně i na novinky, které na veletrhu představíte a o kterých budeme informovat v našich článcích.


Ing. Gabriela Vargová
ředitelka veletrhů STYL,KABO
Veletrhy Brno, a. s.

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly