Expo riva 2020


OPTA s novinkami pro sportovce 

Veletrh OPTA 2009 s hlavním tématem SPORTS & VISION představil řadu nových brýlí primárně určených ke sportovním aktivitám. O novinkách již předem informují vystavovatelé Highlight optic, s. r. o., OPTIKA NOVA, s. r. o., Adam OPTIMART, s. r. o., a Balanced Optik, s. r. o.

Značka TAG Heuer uvádí na český trh nový revoluční model dioptrických brýlí Panorama, který je ideální nejen pro milovníky sportu. Tento nový koncept se pyšní prvním dioptrickým štítem na světě a nabízí panoramaticky korigované celé zorné pole, což znamená 180° dokonalého vidění. Šrouby na brýlích jsou umístěny daleko od očí, takže uživatelé ocení mimořádné boční a šikmé vidění bez rušivých vlivů. Navíc je plocha kontaktu čoček se spojovacím můstkem šestkrát větší než u běžných bezrámových brýlí. Další jedinečnou vlastností modelu Panorama je tlumení vibrací a pnutí, což zajišťují pružné titanové podložky použité na spojovacím můstku mezi oběma částmi dioptrického štítu. Maximální pohodlnost zaručují pružné titanové stranice: díky nosnému titanovému drátku, který je potažen antialergickým protiskluzovým elastomerem, se brýle přizpůsobí každému tvaru hlavy a obličeje.

U modelu Panorama lze vybírat z pěti barev stranic, z pěti různých tvarů zakřivení a ze dvou velikostí, což umožňuje zvolit takovou kombinaci, která přesně odpovídá konkrétnímu tvaru obličeje. Vedle čirých čoček je k dispozici ještě šest dalších druhů zabarvených čoček v selektivně zvýrazňujících odstínech maximálně přizpůsobených prostředí, do kterého jsou určeny. Zatímco hnědá čočka je vhodná pro golf, zelená čočka se doporučuje hráčům tenisu a pro vodní aktivity se hodí čočka modrá. Čočku Night Vision ocení především řidiči za jízdy ve tmě, neboť tento druh čočky výrazně snižuje nepříjemné oslnění světly protijedoucích aut. Model Panorama v provedení Night Vision navíc předem počítá s korekcí -0,25 dioptrie, kterou požaduje oko ve tmě.

Kolekce sportovních ochranných brýlí značky NORDICA od italské firmy Integra Italia je určena pro sportování na horách a cyklistiku. Část modelů má aluminiové obruby, ostatní jsou plastové, ale všechny se vyznačují anatomickou stavbou a dobrými rozlišovacími schopnostmi různých zabarvení plastových skel.

Sportovní brýle anglické značky SUNWISE se přizpůsobují různým typům využití (například pod přílbou) a jsou opatřeny prvky důležitými pro konkrétní aplikace (optické vložky, polarizované čočky v různých kategoriích filtrů, polarizované polykarbonátové čočky a dokonce polarizované chromoforní polykarbonátové čočky). V kolekci pro rok 2009 jsou novinkou modely s fakultativní optickou vložkou a sníženými sedýlky, v různých barevných variantách a s výměnnými slunečními čočkami. Prvek Air-Flow umožňuje vnější rohy čočky zasunout hlouběji do obruby a tím vytvořit mezi čočkou a obrubou volný trojúhelníček, kudy brýle větrají a zabraňuje se tak zamlžení při velkém výkonu sportovce.

K novinkám značky SUNWISE patří také CHROMAFUSION - polarizovaný polykarbonátový chromofor v bílé obrubě Waterloo - nebo POLAFUSION - polarizovaný polykarbonát uplatněný v modelech, které se hodí pro sporty s větším zatížením, jako jsou cyklistika, lyžování apod. Další novinka ULTRAFLEX vyniká zajímavým řešením konstrukce, která je velmi lehká, vzdušná a ohebná. Nová je také možnost volby mezi klasickou stranicí a páskem do přílby, kterou poskytují modely s napevno nasazenou optickou vložkou a komfortním polstrováním proti čelu.

Speciální kolekce sportovních brýlí R2, kterou na veletrhu OPTA 2009 prezentuje společnost Balanced Optik, zákazníky zaujme výměnnými čočkami, odnímatelnými dioptrickými vložkami, fotochromatickými či polarizačními čočkami a dalšími vylepšeními, které vycházejí z potřeb při provozování nejrůznějších sportů. Sluneční brýle R2 poskytují 100-percentní UV filtr, maximální mechanickou ochranu očnímu okolí a umožňují dokonalé vidění. Rámy i čočky jsou z nárazuvzdorných polykarbonátových materiálů a stranice vybraných modelů se vyrábějí speciální metodou dvojitého vstřikování, která spojí dva různé materiály v kompaktní celek (double injection). Anatomický tvar brýlí s decentrovanými čočkami zvyšuje optickou přesnost vidění. Kolekce R2 nabízí individuální řešení každého modelu podle požadavků a zkušeností sportovce. Například model MTB TOUR - AT012C s ventilací a odnímatelnou dioptrickou vložkou je opatřen záchytnou gumou a potníkem, model HAWK - AT041 s odklápěcím krytem má nastavitelné protiskluzové nosníky i protiskluzové koncovky stranic a model PEAK - AT031A je vybaven fotochromatickými čočkami, které se samozabarvují podle intenzity slunečního záření.

 

 

 

 

 

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly