Flash


Kilá na kráse neuberajú 

Módne prehliadky na sezóny 2009 a 2009/2010 priniesli veľký zlom do módy pre plnšie postavy. Stále viac tvorcov aj veľmi známych mien rozširuje kolekcie o väčšie veľkosti. Niektorí s veľkou reklamou, iní vo všetkej tichosti.

Kríza priniesla potrebu rozšírenia klientely a toto sa ponúka ako najjednoduchšie riešenie. Istotne sa však nič nedeje len tak mechanicky, takže štylisti museli popremýšľať, ako si s väčšími telesnými partiami nových zákazníkov so všetkou cťou poradiť. Prinieslo to nový vietor do módy pre plnoštíhle. Nové nápady, využitie najnovších materiálov, trendových výziev, detailov a doplnkov rozčerili už dlho pokojné vody tradičných značiek výrobcov špecializovaných na väčšie veľkosti.

Výsledok naozaj potešil všetkých - nákupcov, výrobcov aj novinárov. Teraz len musíme čakať, či aj ženy, ktorým je nová móda určená, všetko patrične ocenia. Bude to totiž chcieť viac odvahy a v neposlednom rade zapojiť aj vlastnú kreativitu.

Móda pre plnoštíhle (česky boubelky) zahŕňa všetky súčasné štýly, nebojí sa výrazných detailov, kontrastných farieb aj vzorov. Využíva akcentné farby a pohráva sa s doplnkami.

Základ tvoria samozrejme zimné tmavé tóny v popredí s modročiernou a sivou. Častejšie sa objavuje modrá, a to od tmavej až po stredné tóny. Napriek všetkým experimentom je hlavnou črtou módy pre plnoštíhle snaha primerane zakryť alebo zbytočne nezvýrazniť nedostatky postavy nositeľky. Dodať ženám aj s postavou vzdialenou siluete modeliek sebadôveru a radosť z novej módy.

Preto tu predsa móda ako taká je!

 

 

 

Calvin Klein01-calvin klein.jpg02-calvin klein.jpg

Gerry Weber04-Gerry Weber2.jpg07-Garry Weber.jpg10-Gerry Weber.jpg

Misook03-Misook.jpg

Ahorn05-Ahorn_01.jpg

LauRie06-LauRie_01.jpg

Ellbi09-elbi_01.jpg

Studio Moeller08-Studio Moeller_01.jpg

 

 

Nina Provaan
Foto archív autorky a Igedo Company/Tillmann (Gerry Weber, Ahorn, Ellbi, LauRie, Studio Moeller)

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly