Flash


Kreativita do našich příbytků 

Kouzlo bytového textilu spočívá v nekonečných možnostech měnit atmosféru nového i daného interiéru a vytvořit kouzlo nového domova. Je tu nekonečné množství nejrůznějších variací, kombinací i technických možností, které usnadňují naše bytí-žití a jsou vhodné pro naši práci i relaxaci.

P1030959.jpgP1040010.jpg

Novinky v kvalitách i designu jsou presentovány vždy hned na začátku ledna na největším veletrhu bytového textilu a doplňků HEIMTEXTIL ve Frankfurtu nad Mohanem. Kvalita, design, originální řešení a užitná hodnota jsou synonymy nabídky firem, které se pravidelně tohoto textiláckého klání účastní. Aby obchodníci i odborná veřejnost včetně běžných spotřebitelů netápali a získali vyčerpávající informace o trendech, bylo tu připravené velkolepé fórum na toto téma, které vytvořila významná designová centra a ateliéry z celé Evropy a Japonska.
Experti předložili celkovou barevnost, struktury a kvality textilií, design vzhledu a tisků, i materiálovou skladbu výrobků určených pro byt na období 2009/2010. Barva zůstává prvořadou a důležitou složkou. Ze širokého barevného spektra sestaveného do 6 skupin ideových námětů se však nejvíce objevovaly tóny fialové, temné i lila, červená, ostře růžová, žlutá (mimóza), pálená oranžová, tmavě modrá i tyrkysová a hlavně velké množství širokého sytostního spektra šedých, které byly použity samostatně nebo s výrazným barevným akcentem. V barevné paletě nechyběla sněhobílá a režné a hnědé odstíny.

P1040018.jpgP1040075.jpg

Důležité byly plastické povrchové struktury všech dimenzí vytvořené vazební technikou, termoplastickými technologiemi i úpravami. Struktury budou i přetištěny a dalšími výrazovými efekty jsou kombinace lesku a matu, transparence. Tisky se soustředily převážně
na velkoplošné květinové motivy, malířsky utvárněné, nebo květinové náměty v kombinaci s geometrickými prvky. Předimenzovaná zdobnost ustoupila do pozadí a elegantní jednoduchost se sofistikovanými detaily se stala velmi důležitým novým tématem.

Save0006.jpgSave0007.jpg

Kvalita je podstatná a firmy ji ve své nabídce ctily především, kvalita zahrnuje jak materiály, tak konečné úpravy. Velmi pečlivě vypracované konfekční detaily jsou už dnes normou. K nim patřily decentní výšivky, krajkové vsadky a aplikace. U závěsů se transparence střídala s kompaktními vzorovými motivy, i tady mnohdy ještě přetištěnými vzory či plastickými plochami.
Ekologické postupy při výrobě a veliký důraz na šetrný přístup k přírodě ať při pěstování vlákenných produktů, tak při následné likvidaci upotřebených produktů je hlavním tématem. Kreativita tvůrců zaměřena na bytový textil je bezmezná i v krizových dobách.

Save0008.jpgSave0009.jpgSave0010.jpgSave0011.jpg01-Linum.jpg02_Nafnaf.jpg02a_Nafnaf.jpg03-Anima.jpg04_Benetton.jpg05_Benetton.jpg06_Luiz.jpg06a.jpg07_Loop.jpg08a.jpg09_Prestigious Textiles.jpg10_Texteis J_F_Almeida.jpg11-Nya.jpg12_Trevira.jpg13-Loop.jpg14_LUIZ.jpg15_Sander.jpgrezerva.jpg

 

Luxusní závesy a záclony

NyaNordiska-1.jpgNyaNordiska-2.jpgNyaNordiska-3.jpgNyaNordiska-4.jpgNyaNordiska-5.jpgNyaNordiska-6.jpg

 

 

 

Dagmar Krchová, ak.mal.
Foto archiv autorky

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly