Flash
styl august 2019


Spoločnosť Outlast otvorila laboratórium v Nemecku 

Spoločnosť Outlast je svetovým lídrom vo výskume a v produkcii teplotne regulovateľných materiálov PCM. Tieto inteligentné materiály sa používajú nielen do odevov a obuvi, ale aj spodnej bielizne, ponožiek či posteľnej bielizne. PCM sa dokážu prispôsobiť ľudskej teplote. Nositelia týchto materiálov by sa mali menej potiť, znášať lepšie mráz i horúčavu. Spoločnosť dosiaľ všetky laboratórne výskumy robila v americkom Colorade, ale dnes už má vybudované ďalšie laboratórium v nemeckom Heidenheime. Martin Bentz, hlavný manažér spoločnosti hovorí: „Chceme investovať do výskumu a neustále upevňovať našu pozíciu. Hoci sme špičkou na trhu, je dôležité nezaspať na vavrínoch, ale hľadieť dopredu. Stále pracujeme na nových produktoch a metódach."
S pomocou nového laboratória je všetko jednoduchšie. „Je to jednoducho skvelé, ak vás ráno napadne myšlienka a poobede už máte vzorky aj s číslami na stole," tvrdí Volker Schuster, riaditeľ Outlast Europe.
Spoločnosť investovala do vybavenia, zamestnancov aj do testovania. Testuje výdrž materiálov pri praní, extrémne vysokých a nízkych teplotách. Fungovanie týchto špeciálnych materiálov možno prirovnať k žuvačke; po zahryznutí do škrupinky sa dostaví chuť. Ďalším príkladom je skúšanie parfumov v obchode. Len čo sa parfum zachytí na papierik, rozvonia sa. Podobne fungujú aj tieto materiály, a to na báze mikrokapsúl.

 

 

 

MaJe
Zdroj Outlast Europe

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly