Flash
styl august 2019


Dámska svadobná móda na rok 2010 

NE09-PETRO_VALVERDE_005.jpg

O svadobnom dni sa hovorí veľa prísloví, v každej krajine iné alebo ako jeho modifikácia. Niekde sa hovorí, že manželom má pršať pre šťastie, inde že krása je potrebná na svadbu a láska na každý deň, alebo že do nevesty sa všetci majú zamilovať, pretože je najkrajšia zo všetkých. Svadobný deň by mal byť ten najkrajší v živote a u nás platí, že v tento deň je nevesta jednoducho prvá dáma, kráľovná toho dňa aj večera.

K tomu majú, samozrejme, prispieť najmä svadobné šaty. Ponuka súčasnej svadobnej módy je naozaj taká veľkolepá, že každá nevesta bez problémov vo svoj svadobný deň zatieni všetky ostatné ženy. Od módnej fantázie rozmanitých farieb sa opäť vrátila k bielej, maximálne k ľahkým pastelom, aby ju bolo možné na prvý pohľad rozoznať od družičiek... aj od svokry.
Strihy môžu byť inšpirované ako krinolínou, tak vypasovanými tvarmi s dlhými, krátkymi alebo žiadnymi rukávmi, s výstrihom aj bez. Jediné, čo zmizlo, je kilometrový závoj, ktorý sa do moderných dopravných prostriedkov ťažko vtesná. Všeobecne platí, že základ by mal tvoriť model, ktorý neveste najviac svedčí a potom sa berú do úvahy priesvity, aplikácie, kvetiny, výšivky... Pomerne vzácne je použitie lesku a štrasu.
Ako v móde všeobecne aj pri svadobných šatách sú materiály veľmi dôležité, pretože sú samé hodné obdivu. Časté je striedanie matu a lesku, hoci len formou jemných prúžkov. Jemne sa kombinuje aj biela s bielou alebo ľahko pastelovou, mat s leskom, svoje urobí priesvit aj trojrozmernosť. Šaty sú tak viac rafinované, no nemenej efektné. Veľkú úlohu robí správne prepojenie materiálov, ornamentálne zdobené čipky a tyl, pod ktorými je ďalšia vrstva lesklého saténu. Trojrozmernosť môžu podčiarknuť napríklad aj ružičky z látky. Veď práve svadobné šaty sú najideálnejšie na uplatnenie rafinovaných techník, ktorými vzbudzujú viac pozornosti. Technologické vymoženosti nie sú pri svadobných šatách potrebné, pretože základné materiály ako hodváb, bavlna, ľan, syntetické vlákna sa dnes spracúvajú na takej úrovni, že sú pohodlné a komfortné.
Nevesta potrebuje ku krásnym šatám aj výnimočnú spodnú bielizeň, niečo špeciálne na svadobnú noc, pohodlné topánočky, v ktorých zvládne náročný deň aj noc. Je to deň, keď sa žiadna žena nemusí pýtať zrkadielka, ktoráže je najkrajšia na svete - sú to všetky nevesty.

Svatava Vynal

Foto Puerta de Europa, Madrid

Isabel ZapardiezDolceAna TorresHannibalAna TorresDevotaIsabel ZapardiezNovissimaHannibalJorge TerraAna TorresAna TorresDuyosHannibalHannibalIsabel ZapardiezIsabel ZapardiezJorge TerraPetro ValverdeRafael UrquizarRoberto TorretaDevotaDevota

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly