Flash
styl august 2019


WHO’S NEXT & PREMIERE CLASSE v Dubaji 

V dňoch 11. až 13. októbra 2009 sa stal Dubaj dejiskom premiérového veľtrhu WHO'S NEXT & PREMIERE CLASSE. Jeho cieľom bolo oboznámiť záujemcov s módnym trhom regiónu Stredného východu. Na ploche 9000 m² sa stretlo 205 značiek zo 16 krajín. Veľtrh prilákal 1200 návštevníkov, najmä zo Spojených arabských emirátov, Kuvajtu, Ománu, Bahrajnu, Libanonu, ale aj z USA, Brazílie či Austrálie. Bol pripravený najmä pre tých, ktorí dosiaľ nemali príležitosť oboznámiť sa s módnymi značkami z Dubaja.

„Organizácia naozaj urobila dobré meno hosťujúcemu mestu: úžasná šou, veľká nedeľná párty v Royal Mirage, exkluzívne nové kontakty a čerešničkou na torte bolo 30 maloobchodníkov v jednej jedinej objednávke - to je niečo, čo sa bežne nestáva v Amerike ani v Európe," povedala Stella Juniusová, manažérka značky šperkov Philippe Audibert. Vystavovatelia si pochvaľovali aj fakt, že v Dubaji sa obchody uzatvárajú rýchlo, tamojší obchodníci sa rýchlejšie rozhodujú a po zoznámení sa neboja hneď prejsť ku konkrétnej objednávke.

Veľtrh uvítal prestížne miestne značky butikov, ako Villa Moda, Al Tayer, Chalhoub, Sauce, Les Galeries Lafayette, Altamoda, Bibialhaja, Froufrou, Al Salam a Splash. Každá jedna značka bola osobitá. Obchodníci zo Stredného východu sa v súčasnosti zameriavajú na originalitu a značky s vlastným podpisom. Väčšina výstavných kolekcií bola veľmi ženská a farebná. Veľký úspech mali maľované vzory, trblietavé flitre alebo špicaté topánky na vysokom opätku.

V pondelok 12. októbra sa konala konferencia o budúcnosti tohto veľtrhu, na ktorej zúčastnení oboznámili záujemcov zo správaním sa zákazníkov v danej oblasti v súvislosti s aktuálnou ekonomickou situáciou. Atrakciou bola súťaž o najkrajší model „abaje", teda tradičného ženského arabského hábitu. Novinári zo 14 vystavených kreácií ocenili prvým miestom značku Radical Delicacy.

Po vydarenej premiére sa organizátori rozhodli v októbri 2010 usporiadať druhé vydanie.

MaJe
Zdroj Elodie Lavesvre

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly