Flash


Pro sladké sny 

04-02.jpg

Nejlepší evropští designéři bytového textilu dokáží navrhnout zajímavé ložní prádlo nejen pro dospělé, ale také pro dětskou část populace.Všichni si rádi pohovíme v příjemné a pohodlné posteli, zážitek může být umocněn ještě krásnými textilními desény či tištěným vzorem.

Děti mají sladké sny v romantických měkkých postýlkách s malebnými výjevy z říše pohádek a se zvířátky, hračkami, květinami nebo jen se vzory vesele laděných kompozic kostiček či proužků.

Školáci dají přednost výraznějším tónům i vzorům. Tato věková kategorie má v oblibě náměty ze sportovního prostředí a s hrdiny počítačových her nebo z oblíbených filmů a příběhů.

Přírodní materiály vítězí všude, zejména čistá jemná bavlna nebo směsi bavlna-viskóza, nebo bavlna se lnem. Důležité jsou kvalitní nadstavby v podobě high-tech úprav, které zaručují příjemný a měkký omak, prodyšnost, nemusí se žehlit, dobře se perou a rychle schnou. Podstatný pro dětskou postel je i ochranný faktor nehořlavých úprav a protialergická úprava na bázi aloe vera, která odpuzuje bakterie a rozteče. Novinkou je pak úprava, která dodává tělu během spánku vitamíny.

V nabídkách jednotlivých firem jsou celé sety dětského povlečení včetně „mazlíků", polštářků a podhlavníků v kompozé vzorovém a tvarovém provedení. Designéři finského MARIMEKKO, francouzského JACAD, DESCAMPS CATINI, italských firem BELLORA, GABEL, HAPPIDEAD i německého ESPRIT tvoří hravé a pozoruhodné, nadčasové dětské designy - především tisky.

Děti jsou potencionální zákazníci budoucnosti, a to už za marketingovou úvahu stojí.

Dagmar Krchová, ak.mal.

Descamps Catini


ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly