Flash


Prípravy na GDS v plnom prúde 

Kirstin Deutelmoserová

Novinky, informácie a inšpirácie sľubuje düsseldorfský veľtrh obuvi a koženej galantérie GDS. Patrí medzi tri najvýznamnejšie veľtrhy v Európe a stretávajú sa tu dvakrát ročne odborníci z celého sveta. Najvýznamnejšie značky tu predstavujú nové produkty. Návštevníkov očakávajú v Düsseldorfe 12.-14. marca 2010.

Na tlačovej konferencii vo Viedni sa podľa slov riaditeľky GDS Kirstin Deutelmoserovej pozerajú do budúcnosti vzhľadom na situáciu s napätím, no napriek tomu považujú veľtrhy GDS a Global Shoes za stabilné. Po vyhodnotení konštruktívnych pripomienok a kritiky klientov už v minulých sezónach zmenili štruktúru veľtrhu. Na posledných detailoch sa pracuje aj v súčasnosti. Návštevníci môžu očakávať zmeny v štruktúre pavilónu 4, kde sa všetko bude točiť okolo segmentu Prime Squared. Dva dosiaľ samostatné segmenty Upper Style Concept a Prime Square sa zlúčia a vznikne nový moderný priestor Prime Squared, ktorý rozdelia na ďalšie koncepčné oblasti. Popri individuálnej zóne Upper Style Concept tu bude White Cubes Area, kde sa predstavia trendy a progresívna móda, a oblasť Prime s výrobkami s aktuálnym dizajnom a tradičným remeselným umením. Okrem toho sa možno zmieniť aj o vylepšení architektúry stánkov s cieľom zlepšiť orientáciu a prehľad nielen v produktoch, ale aj v sprievodných programoch.

Tak ako po iné roky sa bude konať súbežne s veľtrhom Global Shoes, kde sa predvedie globálny obchod vo veľkom. Začiatkom roka 2009 niekoľko veľkých vystavovateľov pre problémy odrieklo účasť, no na jeseň sa znovu vrátili. Podľa Kirstin Deutelmoserovej sa celosvetový obchod obuvi a s ním aj veľtrh Global Shoes stabilizuje a na budúcom veľtrhu neočakávajú zásadné zníženie počtu vystavovateľov ani návštevníkov. K tomu by mal prispieť aj na informácie bohatý sprievodný program, ku ktorému patria okrem seminárov módne prehliadky aj podpora mladých módnych dizajnérov, ktorí by mali na veľtrhu dostať samostatný priestor. Na obchodné rokovania a prehliadku nových trendov bude pripravený salónik.

Veľtrh GDS sa za posledné štyri roky zmenil z konzervatívneho veľtrhu na moderné a pre obuvníkov nepostrádateľné informačné a obchodné podujatie. Vstupenky si možno objednať najpohodlnejšie cez internet na www.gds-online.com.

Viedeň/dv

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly