Flash
styl august 2019


Potrpíme si na obuv? 

Väčšina ľudí na Slovensku priraďuje značkám určitý status, ktorý si s danou značkou kupujú. Milovníkov značkovej módy na Slovensku pribúda rovnako z radov žien, ako aj mužov. Slováci však najviac preferujú značku pri topánkach. Ak by si totiž mali spomedzi oblečenia a doplnkov vybrať tri veci, pri ktorých si najviac potrpia na značku, na top výslní by suverénne videli topánky. Ďalšími vecami v rebríčku s najväčším dôrazom na značku sú džínsové nohavice, športové oblečenie a slnečné okuliare. Vyplýva to z aktuálneho online prieskumu, do ktorého sa zapojilo 528 ľudí vo veku od 15 do 50 rokov.

Slováci sledujú módne trendy. Až 62 percent ľudí by zaradilo do prvej trojky odevov a doplnkov, pri ktorých si potrpia na značku, topánky. Na svoju obuv si pritom v rovnakej miere dávajú záležať muži, ako aj ženy. Na druhom mieste s 38 percentami skončilo športové oblečenie, o ktoré sa zaujímajú o niečo viac muži. Treťou vecou v toprebríčku s dôrazom na značku sú džínsové nohavice s 22 percentami.

Preferencie značiek pri jednotlivých kusoch oblečenia a doplnkov sa pochopiteľne líšia podľa pohlavia pre odlišnosť šatníka. Napríklad u žien skončila na treťom mieste po topánkach a športovom oblečení spodná bielizeň. Tu si na značku potrpí až 23 percent Sloveniek. Až za týmto kusom oblečenia skončili pre ženy džínsy a slnečné okuliare.

U mužov skončilo na treťom mieste tričko (26 %) a na štvrtom mieste slnečné okuliare (23 %). Značka riflí je dôležitá pre vyše pätinu a oblek pre 17 percent Slovákov. Pre približne 8 percent mužov je dôležitá značka nohavíc alebo šortiek a pre asi každého dvadsiateho muža je dôležitý značkový opasok a košeľa.

Zaujímavosťou je, že približne rovnaké hodnotenie oboch pohlaví získali okrem topánok a športového oblečenia aj bunda alebo kabát - značka je tu dôležitá pre približne 14 percent mužov a žien. Ďalším módnym doplnkom s pomerne vysokým hodnotením je taška alebo vak s 13 percentami a peňaženka so 6 percentami.

Daniela Čekovská, Gfk Slovakia

tab1.jpgtab2.jpg


ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly