Expo riva 2020


Deťom móda prináša radosť 

CavalliAngels

Deti milujú svojho medvedíka, rybičku do vane aj bábiku. Práve tak sa vedia zamilovať do ozdôb na svojom oblečení. Ozdobami nemyslíme drahé prívesky a bižutériu, ale skôr nové aplikácie z textílií a úpletov či výšivky motívov.

Nie sú prezdobené, detskému oblečeniu iba dodávajú vlastnú životnosť a oživujú ho farbou. Mať rád svoje oblečenie je pre deti dôležité aj z psychologického hľadiska. Nie v zmysle mať radosť z „majetku", ale tešiť sa z blízkosti milých vecí. Tu kdesi je zlom v prístupe k detskej móde. Na jednej strane tu boli drahé značkové šaty, za ktoré niekedy rodičia utratili viac ako za svoje vlastné, na strane druhej funkčné športové oblečenie bez osobnej príťažlivosti.

Detská móda je ovplyvnená všeobecným vývinom trendov, a preto v nej nachádzame prvky  z módy dospelých. Je veľmi mnohotvárna, s vysokou variabilitou jednotlivých kusov, z ktorých jeden je spravidla v akcentnej farbe, pretože aj farebnosť základu, ak vychádza zo všeobecných tendencií, je skromnejšia. Je tu veľa čiernej a neutrálna sivá. Našťastie už spomínaná veľká kombinovateľnosť práve s farebnými kusmi a farebné lemy a aplikácie prinášajú do detského oblečenia farby. Aj také, ktoré nie je vyslovene doménou detskej módy, ako je červená a modrá. 

V popredí materiálov stoja úplety. Niet kolekcie, kde by neboli, dokonca v nich prevažujú. Koniec koncov pre deti sú najpohodlnejším materiálom a ide predsa o sezónu jeseň a zima 2010/2011.

Pre dievčatká  je množstvo minisukničiek alebo po kolená rozšírených skladmi či riasenými volánikmi. K nim nevyhnutne patria praktické legíny. Chlapci k jednofarebným nohaviciam v neutrálnych tónoch budú nosiť prevažne pulóvre, košele pod pulóvrami s výstrihom V a svetríky. Do detskej módy nevyhnutne patria štulpne, návleky na ruky a dlhé šály často ladené aj s čiapkou do jednej farby.

Svy
Foto Pitti Immagine

BlumarineBlumarineCalvinKleinJeansCalvinKleinJeansCalvinKleinJeansCustoGrowingElsyElsyElsyIcebergIcebergIcebergIlGufoIlGufoKids Business BrunchLiuJoBabyMonnalisaMonnalisaIcebergMissGrantBlumarineBlumarineIlGufoCustoGrowingCustoGrowingSarabandaSarabandaIcebergSarabandaPinko

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly